امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65675
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 62
عزت‌الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

عزت‌الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سؤال که پیش‌نیاز و الزامات اجرای فاز دوم هدفمندی چیست، گفت: الان مشکل اصلی دولت برای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها 3 چیز است که مجلس تصمیم‌گیری در ارتباط آن را به دولت واگذار کرده است.

وی افزود: این 3 موضوع عبارتند از اینکه پرداخت یارانه بصورت نقدی یا غیر نقدی باشد، در صورت نقدی بودن یارانه‌ها مبلغ پرداختی به مردم چقدر باشد و در آخر اینکه یارانه به چه کسانی داده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: بدون تعارف بگویم که مردم به دولت اعتماد ندارد و به نظرم دولت با ارائه اظهار‌نامه برای شناسایی نیازمندان به جایی نمی‌رسد.

یوسفیان ملا گفت: الان اگر قرار باشد تعداد طیور خانوارها سرشماری شود هیچ خانواده‌ای تعداد مرغ و خروس‌هایشان را درست اعلام نمی‌کند چه برسد به اینکه میزان درآمد و دارایی‌هایشان را اعلام کنند.  

وی افزود: بنابراین دولت از جمع‌آوری اطلاعات مالی مردم از طریق خود اظهاری به جایی نمی‌رسد و بهتر است برای پرداخت یارانه اقشار مختلف و مشاغل را مدنظر قرار دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: الان اقشار مختلف مردم از جمله اساتید دانشگاه‌ها، قضات، طلافروشان، بنگاه‌داران، پزشکان، تجار و ... مشخص هستند که این افراد نیازمند دریافت یارانه هم نیستند. 

یوسفیان ملا تصریح کرد: در کنار این اقشار کارمندان، کارگران، کشاورزان، بازنشسته‌ها، دانشجویان، کارگران فصلی، دست فروشان،  و .... باید حتما یارانه بگیرند.

وی افزود: بنابراین به نظر می‌رسد از الزامات اجرای فاز دوم هدفمندی دسته‌بندی اقشار مختلف بر حسب مشاغل است و به جای کسب اطلاعات درآمدی از طریق خود اظهاری دولت بهتر است بر حسب مشاغل یارانه بدهد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها