امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65697
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،بابک شریف کاشانی رئیس بخش قلب و عروق بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه کشورمان توانسته به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،بابک شریف کاشانی رئیس بخش قلب و عروق بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه کشورمان توانسته به آمار حدود70 عمل پیوند قلب در سال برسد اعلام کرد: ۳ مرکز اصلی عمل پیوند قلب در کشور عبارتند از: بیمارستان مسیح دانشوری، بیمارستان امام خمینی(ره) و بیمارستان شریعتی که از لحاظ  تعداد عمل پیوند قلب و مراقبتهای ویژه پس از عمل با بسیاری از مراکز پیشرفته دنیا برابری می کنند.
 
 شریف کاشانی با اشاره به این موضوع که عمل پیوند قلب به عنوان آخرین راه حل و در ارتباط با بیمارانی انجام می پذیرد که بیماری قلبی آنها در مرحله پیشرفته و غیر قابل درمان باشد،اظهار کرد: در منطقه خاورمیانه فقط 3 کشور ایران،ترکیه و عربستان سعودی قادر به انجام عمل پیوند قلب هستند.                                                                                              
 
دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین‌المللی نارسایی قلب ایران در این ارتباط توضیح داد، نارسایی قلب یکی از شایع ترین بیماریهای موجود در کشورمان است بدین منظور پیشگیری و درمان به موقع این بیماری می‌تواند به کاهش علایم،عوارض و هزینه های درمانی منجر شود.

                                                                                        

بابک شریف کاشانی با اشاره به علل اصلی ایجاد بیماری نارسایی قلب اعلام کرد: استعمال دخانیات،فشار خون بالا ،دیابت،بیماریهای عروقی قلب ،برخی عفونتهای ویروسی و عوارض دارویی ممکن است به بیماری نارسایی قلب شوند و همچنین استرسهای شدید می‌تواند به عوارض قلبی منجر شود و استرسهای عادی معمولاً باعث تشدید بیماریهای قلبی در افراد می شوند.                                                                                                   
 
وی گفت: در آخرین کنگره جهانی قلب که در کشور ترکیه برگزار شد، هنگامی که شرکت کنندگان از آمار و نتایج عمل های پیوند قلب در ایران اطلاع یافتند با ابراز تعجب، نسبت به همکاری با کشورمان بسیار ابراز علاقه کرد.
 
رئیس بخش قلب و عروق بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به کمبودهایی که به دلیل وضع تحریمها ایجاد شده گفت: کماکان این اعمال جراحی در کشورمان صورت می پذیرد و در کنگره پیش رو قصد داریم در ارتباط با این کمبودها،مشکلات و نوآوریهایی که انجام گرفته با همکاران داخلی و مهمانان خارجی کنگره به تبادل نظر بنشینیم.       
 
چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران 12-10 اردیبهشت 1393 در محل مرکز همایشهای بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار