امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65703
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از برگزیدگان دهمین جشنواره ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از برگزیدگان دهمین جشنواره علمی ـ پژوهشی فرهنگیان بسیجی که امروز در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: برخی از مشکلات موجود، مشکلات رفتاری است، اما با روش‌های ساختاری قصد داریم آنها را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: در سند تحول بنیادین که «3ـ3ـ6» بخش مختصری از این سند است به رفتار نظام آموزشی توجه بیشتری دارد، در حالی که در روش‌ها، برنامه‌ها و فعالیت‌ها، کارهای بسیاری باید صورت گیرد و اولین گام در این خصوص شناخت مسئله است.

فانی با اشاره به برگزاری اینگونه برنامه‌ها از سوی سازمان بسیج فرهنگیان، گفت: در حقیقت این سازمان به یاری وزارت آموزش و پرورش آمده است و فرهنگیان با اینگونه برنامه‌ها تلاش می‌کنند در حوزه‌های مسئله‌شناسی و آسیب‌شناسی ورود پیدا کنند و این مسئله می‌تواند به آموزش و پرورش کمک کند.

وی با اشاره به مسائل امور تربیتی عنوان کرد : مناسب است سازمان بسیج فرهنگیان، وظایف معلمان و فرهنگیان را به خوبی بررسی کرده و تمام موارد آن را مورد مداقه قرار دهد تا در سال‌های آینده برای برگزاری این جشنوراه، شاهد فعالیت‌های جدیدتری در راستای وظایف معلمان باشیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سند تحول بنیادین یک سند بالادستی و فرصتی برای وزارت آموزش و پرورش است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که این سند نیاز به نقشه راه دارد و اکنون این سند ابلاغ شده است و در مرحله سوم نیز باید اجرا شود.

وی ادامه داد: اما مرحله دوم اجرای این سند، تدوین نقشه راه است، یعنی برای اجرا به پیش‌نیازهایی از جمله نیروی انسانی و محتوای برنامه نیاز دارد که اگر کمبودهای این موارد برطرف نشود با وارد شدن به مرحله سوم که اجرای برنامه‌های این سند است کیفیت آن کاهش پیدا می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: از زمانی که بنده به عنوان وزیر این وزارتخانه توانستم رأی اعتماد را از مجلس کسب کنم، تعداد از مشاوران خود را برای تبیین نقشه راه مأمور کردم و این مسئله نیاز به فرصت بیشتری دارد که امیدوارم در دولت یازدهم شاهد اجرا کردن سند تحول با اصول علمی باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها