امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65708
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد میرزابیگی در همایش روز پرستار که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد، چالش‌های نظام سلامت را به دلیل نقص در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد میرزابیگی در همایش روز پرستار که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد، چالش‌های نظام سلامت را به دلیل نقص در حوزه مراقبت و پرستاری عنوان کرد و گفت: مراقبت و پرستاری با تمام اهمیتی که دارد در خارج از سطوح بیمارستانی رها شده و متولی خاصی نداشته و مردم نیز از خدمات پرستاری برخوردار نبودند.

وی افزود: در بخش بیمارستان‌های خصوصی اگرچه مراقبت‌ها فعال است اما نظارتی بر آن وجود ندارد و در بیمارستان‌های دولتی نیز رضایتمندی مناسبی از مراقبت و پرستاری در مردم و تیم سلامت احساس نمی‌شود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت ادامه داد: طبق سیاست‌های ابلاغی از سوی وزیر بهداشت 8 مأموریت تعیین شده که شامل چاره‌اندیشی برای رفع کمبود نیرو در سال‌های آینده است. همچنین برنامه‌ریزی برای آموزش بالینی، بهبود مستمر خدمات، نظارت بر مراقبت و پرستاری در بخش خصوصی و دولتی از نمونه‌های آن است.

میرزابیگی ادامه داد: استفاده از فناوری‌های روز در حرفه پرستاری، توجه به اخلاق حرفه‌ای، رسیدگی به ابعاد معیشتی و تشکیل شورای عالی پرستاری از مأموریت‌های معاونت پرستاری است.

میرزابیگی در مورد برنامه‌هایی که نهایی شده، گفت: استفاده از دانشجویان پرستاری در حوزه بالین به صورت موقتی و داوطلبانه، ساماندهی مراکز مراقبت پرستاری در منزل و آسایشگاهی روزانه از برنامه‌های نهایی شده است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: همچنین ایجاد مراکزی برای تأمین نیروی انسانی در بخش دولتی و خصوصی، تدوین آئین‌نامه جذب نیروی انسانی در مناطق محروم با استفاده از مشوق‌های آموزشی و انگیزشی و اعطای پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران برای کنترل و نظارت بر خدمات پرستاری از دیگر برنامه‌هایی است که در مرحله اجرا قرار دارد.

میرزابیگی ادامه داد: با اجرای مأموریت‌های تعیین شده مردم از خدمات پرستاری برخوردار خواهند شد و پرستاران نیز با انگیزه و متخصص خدمت خواهند کرد و دانشکده‌های پرستاری در سطح ملی و بین‌المللی به روز خواهند شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار