امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65710
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، یعقوب جعفری در مراسم روز پرستار که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد، گفت: نزدیک به یک قرن از عمر آکادمی پرستاری ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، یعقوب جعفری در مراسم روز پرستار که در سالن همایش‌های رازی برگزار شد، گفت: نزدیک به یک قرن از عمر آکادمی پرستاری در کشور می‌گذرد که تا تشکیل سازمان نظام پرستاری از سال 81، پرستاران سازمان صنفی مشخصی نداشتند بنابراین پیگیری مطالبات‌شان پراکنده و کم‌اثر بود.

وی تشکیل سازمان نظام پرستاری را عاملی برای هویت‌بخشی به پرستاران دانست و گفت: با تشکیل این سازمان نحوه ارتقا به مقطع دکترا، افزایش ظرفیت‌ها، ارتقای کاردانی به کارشناسی هوش‌بری و تدوین استاندارد خدمات میسر شد.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری تصریح کرد: همچنین دوره‌های کوتاه مدت تخصصی و کمک‌بهیاری، شروع بازآموزی برای محققان جوان، اعزام به حج عمره و تمتع، برگزاری جشنواره فرهنگی، تشکیل کانون هنرمندان پرستاری، ایجاد بیمه پرستاران، اصلاح شرح وظایف و تشکیل قانون ارتقای بهره‌‌وری و تعرفه‌گذاری، عضویت در هیأت‌های انتظامی و تشکیل معاونت پرستاری از جمله اقداماتی است که در حوزه پرستاری انجام شده است.

جعفری ادامه داد: وزارت بهداشت باید با عزم جدی در سیاست‌گذاری‌های کلان پرستاری اقدام کند و در حوزه تربیت کامل نیرو در پذیرش پرستار، برقراری عدالت در پرداخت حقوق‌ها که ناعادلانه است بازبینی لازم را انجام دهد.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که هفت سال از عمر تصویب آن می‌گذرد در حال حاضر اقدامات زمینه‌ای آن انجام شده، استانداردهای آن تدوین شده، شرح وظایف اصلاح و k اولیه آن تعیین شده است و چنانچه شورای عالی بیمه سلامت آن را تصویب کند تعرفه‌ خدمات پرستاری ابلاغ خواهد شد.

وی تصریح کرد: اجرای کامل قانون ارتقای بهره‌بری در تمام دستگاه‌ها باید از سوی وزارت بهداشت پیگیری شود تا به طور کامل اجرایی شود. بنابراین وظیفه نظام پرستاری پیگیری تعرفه‌گذاری، رفع کمبود نیرو و اصلاح قانون نظام پرستاری است که دارای اشکالاتی بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار