امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65716
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جلسه امروز طبق اعلام قبلی هیات رئیسه در ساعت 8 صبح آغاز شد، ولی تا ساعت 9 به دلیل غیبت اعضا و به حد نصاب نرسیدن رسمیت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، جلسه امروز طبق اعلام قبلی هیات رئیسه در ساعت 8 صبح آغاز شد، ولی تا ساعت 9 به دلیل غیبت اعضا و به حد نصاب نرسیدن رسمیت نیافت. این موضوع اعتراض برخی از اعضای شورا مثل پرویز سروری را برانگیخت.

در ادامه جلسه، نایب رئیس شورا به دلیل تخلف آئین نامه‌ای هیات رئیسه در اداره جلسه به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد. البته مرتضی طلایی حدود یک ساعت بعد با پادرمیانی احمد حکیمی پور و اصلاح رویه بررسی دستور جلسات به جلسه بازگشت و همکارانش با صلواتی از وی استقبال کردند.

تبصره‌های لایحه بودجه 93 شهرداری بحث‌های فراوانی را در بین اعضای شورا برانگیخت و همهمه موجود رئیس شورا را تا حدی کلافه کرد. البته اعضا کم و بیش به تذکرات احمد مسجد جامعی بی توجه بودند و حتی با میکروفون خاموش و خارج از نوبت با یکدیگر بحث می کردند.

در نهایت تبصره‌های 23 تا 43 بودجه در جلسه امروز بررسی شد که از این میان، سه تبصره 29، 33 و 41 حذف و برخی دیگر از تبصره‌ها با اصلاحاتی به تصویب رسید.

در حین بررسی بودجه، محسن پیرهادی که درخواست وقت کرده بود، شروع به صحبت کرد و به اسماعیل دوستی که میان صحبت او شروع به تذکر دادن کرد، گفت: اجازه بده داداش من! شما از صبح تا حالا داری تذکر می دهی! همین طور «چِرتی پِرتی» که نمی شود چیزی را تصویب کرد!

علاوه بر این، وقتی محسن سرخو پیشنهاد تخصیص هزار میلیارد تومان برای ساماندهی سیما و منظر شهری و هویت بخشی به شهر تهران را مطرح کرد، علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا خطاب به وی – که رئیس کمیته حمل و نقل شورا است -، گفت: اگر رضایت می‌دهید که 1000 میلیارد را از بودجه مترو برداریم، من حرفی ندارم! سرخو نیز در پاسخ گفت: اگر جان مردم برایتان مهم نیست، از مترو بردارید!

دبیر همچنین به محمد سالاری که داشت نسبت به تبصره مذکور اعتراض می‌کرد، گفت: نمی‌گذارد ما حرف بزنیم!

دوستی نیز متن جایگزینی به عنوان پیشنهاد برای این مصوبه به هیات رئیسه تحویل داده بود که مرتب به مسجد جامعی اصرار می کرد پیشنهاد وی را بخواند. در نهایت به مسجد جامعی گفت: پیشنهادم را می خوانید یا خودم بخوانم؟!

در پایان جلسه، الهه راستگو، منشی هیات رئیسه شورا اسامی متاخرین جلسه امروز را اعلام کرد. سپس محمدمهدی تندگویان با گفتن اینکه «من از همه دیرتر آمدم، چرا اسم مرا نخواندید؟»، اعتراض طنزآمیز خود را نشان داد. رحمت الله حافظی نیز به شوخی این موضوع را به راستگو اطلاع داد.

در جلسه امروز شورا، حسین رضازاده و هادی ساعی غایب بودند.

به دلیل فوریت بررسی بودجه، جلسه شورا از ساعت 2 تا 4 بعدازظهر به صورت غیرعلنی در طبقه اول شورا ادامه می یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها