امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65720
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، محمدجواد لاریجانی در نشست عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر که با حضور وزیر کشور و جمعی از مدیران قضایی، امنیتی، انتظامی و ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، محمدجواد لاریجانی در نشست عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر که با حضور وزیر کشور و جمعی از مدیران قضایی، امنیتی، انتظامی و سیاست خارجی تشکیل شد مواد مخدر را از زاویه حقوق بشری مورد ارزیابی قرار داده و گفت: تمام اقدامات حقوق بشری و اساس آن برای پاسداری از کرامت انسانی است درحالیکه اولین قربانی مواد مخدرکرامت انسانی است.

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه امروز با مثلث شوم و سیاه مواد مخدر، تروریسم و کشورهای استکباری مواجه هستیم گفت: در همه مراحل از کشت تا زمان برداشت و توزیع و ترافیک مواد مخدر شبکه های مختلف جرایم سازمان یافته درگیر هستند و استفاده هایی که قدرت های بزرگ جهانی از درآمد های اقتصادی وسیع آن می کنند ابعاد مختلف این تجارت شوم را روشن می‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه ایران امروز بالاترین رکورد مقابله جدی با مسئله ترافیک مواد مخدر یا جریم مربوط به آن را در سطح جهانی دارد گفت: این موضوع باعث افتخار سیستم قضایی و دستگاه های تامینی ما و انتظار ما از نهادهای بین المللی و دنیا این است که این خدمت بزرگ به بشریت را که به بهای هزاران شهید و هزینه سرمایه های مادی فراوان به دست آمده قدردان باشند.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود: با این همه متاسفانه نهادهای بین المللی به جای تجلیل از ایران، افزایش تعداد اعدام ها به خاطر برخورد قاطع ایران با مواد مخدر را به محملی برای تهاجم حقوق بشری به جمهوری اسلامی ایران کرده اند.

لاریجانی با بیان اینکه مواد مخدر یک معضل عمومی در جهان است گفت: درحالیکه جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با این پدیده مرگبار ضد بشری اینگونه هزینه می کند و مورد تهاجم قرار می گیرد، حکومت های کشورهای غربی و مسئولان سیاسی انها نه تنها به این شبکه های وسیع آلوده هستند بلکه از این شبکه ها و درآمدهای گسترده آن برای اغراض سیاسی، تهاجمی و حتی ترویستی استفاده می کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر با این همه یاد آور شد: آشکار است که تعرضاتی که به اسم حقوق بشر به ایران می شود مبنای حقوق بشری ندارد و در واقع هدف اصلی آنها از همین خرده گرفتن به اعدام ها در ایران، موضوع قصاص است در حالیکه قصاص حق شهروندان است و ربطی به دولت یا قوه قضائیه ندارد و در آن حیات وجود دارد، مبنای اسلام در قصاص عفو و گذشت است.

در این جلسه همچنین مدیران و دست اندرکاران قضایی، امنیتی، انتظامی، و سیاست خارجی ضمن بیان دیدگاه ها و نظرات خود درباره تقویت استراتژی جمهوری اسلامی ایران در برخورد و مبارزه با مواد مخدر بر لزوم نوآوری و کارآمدتر شدن تکنیک های مبارزه بی امان با این پدیده شوم تاکید کردند و قرار شد این موضوعات در کمیته های تخصصی دیگری مورد پیگیری قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها