امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65727
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، یحیی رحمتی عصر امروز در نشست خبری ضمن تشریح برنامه‏های ستاد هماهنگی خدمات سفر استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، یحیی رحمتی عصر امروز در نشست خبری ضمن تشریح برنامه‏های ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اظهار داشت: 16 اسفند ماه سال جاری به نام روز «زنجان پاک» نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه همزمان با 16 اسفند ماه، مبادی ورودی شهر زنجان به ویژه عوارضی با حضور تشکل‏های مردم نهاد به صورت نمادین پاکسازی می‏شود، تصریح کرد: آنچه در این برنامه جزء اهداف و مورد توجه بوده، تعلق خاطر مردم به شهر و منطقه و برانگیختن حساسیت آنها نسبت به آلودگی‏های بصری است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان زنجان برنامه‏ریزی‎های مختلفی برای ایام عید دارد، اضافه کرد: ساماندهی وضعیت اقامت گردشگران یکی از اقدامات صورت گرفته توسط این ستاد است.

* وجود 11 هزار ظرفیت برای اقامت مسافرین در زنجان

رحمتی با اشاره به اینکه یک هزار و 245 تخت اقامتی ویژه اقامت مسافران و گردشگران ورودی به استان زنجان در قالب هتل‏ها، هتل - آپارتمان‏ها و مهمان‏پذیرها در نظر گرفته شده، یادآور شد: ظرفیت اقامت در استان با احتساب منازل استیجاری، کمپ‏های مسافران و مدارس به 11 هزار و 945 مورد در طول شب افزایش می‏یابد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه 5 هزار کمپ و چادر شخصی و 100 باب منازل استیجاری برای اقامت مسافران و گردشگران در ایام عید نوروز در نظر گرفته شده، ادامه داد: ظرفیت مدارس نیز 4 هزار و 100 نفر اعلام شده است.

وی تعداد پایگاه‏های انتظامی ناجا را در طول ایام نوروز 25 مورد اعلام کرد و خاطرنشان شد: مجموع پایگاه‏های جمعیت هلال احمر استان نیز 19 مورد اعلام شده است.

این مسئول با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان زنجان 20 مورد راهنمای نوروزی نیز پیش‏بینی کرده، بیان داشت: اقلام تبلیغاتی و بروشورهای ویژه راهنمایی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در اختیار پایگاه‏های راهنمای مسافر جمعیت هلال احمر قرار می‏گیرد.

رحمتی با اشاره به اینکه 13 باب از داروخانه‏های استان زنجان به صورت شبانه روزی در ایام نوروز فعال خواهند بود، ادامه داد: تعداد درمانگاه‏ها و بیمارستان‏های فعال روستایی و شهری نیز در این ایام 22 باب اعلام شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در این نشست با بیان اینکه در طول بیش از دو سال مدیریتش در استان موفق به دریافت 960 میلیون تومان اعتبار شده بود، متذکر شد: اقدامات مختلفی در حوزه فرهنگی و مرمتی نیز در دوران مدیریت وی صورت گرفته است.

رحمتی با تاکید بر اینکه در حال حاضر با بیش از 800 میلیون تومان کسری اعتبار جاری، اداره کل میراث فرهنگی استان را تحویل گرفته‎ام، اذعان داشت: اگر در دوره مدیریت من ساختمانی تخریب شد رسانه‏ها می‏توانند این مسائل را مطرح کنند.
انتهای پیام/73006/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها