امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65728
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسن نجفی سولاری امروز در همایش بررسی راهکارهای تولید محتوا در فضای مجازی که در محل اداره کل ارشاد استان تهران برگزار شد ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسن نجفی سولاری امروز در همایش بررسی راهکارهای تولید محتوا در فضای مجازی که در محل اداره کل ارشاد استان تهران برگزار شد با بیان اینکه تولید موضوع پیچیده‌ای است اظهار داشت: تولید محتوا از ایده تا پدیده یک فرآیند دارد و از پدیده تا ایده و شنیده فرایند دیگری را شامل می‌شود.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال افزود: ایده بخشی از فرایند تولید محصول است که به طرح تبدیل می‌شود البته طرح نیز پازلی از فرآیند تولید محصول خواهد بود.

وی با بیان اینکه نخستین راهکار تولید محتوا در فضای مجازی، تعیین مسئله است گفت: ایده برای تولید این بخش از محصولات باید از دل برآید تا به دل بنشیند.

نجفی سولاری ابراز داشت: در این راه محدودیت‌های مادی زیادی وجود دارد و در عین حال چارچوب‌های مشخص و معینی اعم از حاکمیتی، شرایط اجتماعی و اقتصادی نیز وجود دارد.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در ادامه سخنان خود دومین راهکار را پیش‌بینی هزینه‌ها عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه ایده تبدیل به طرح شده و هزینه‌ها نیز مشخص شده‌اند در چنین شرایطی نیاز است که به اثربخشی در تولید توجه شود.

نجفی سولاری در ادامه با طرح سؤالی مبنی بر اینکه آیا تولیدات از ایده خلاقانه منحصر به فرد در ایران برخوردار هستند و یا اینکه کپی‌برداری از ایده‌های دیگران است افزود: خوب  است ایده‌ای مصرف شود و در نهایت به تولید برسد که پس از گذشت دو تا سه ماه از تولید آن تولیدکننده ناگهان متوجه نشود که در زمینی که دیگران می‌خواستند فعالیت کرده است چرا که پیش از این مشاهده شده برخی از ایده‌هایی که در کشور به تولید رسیده پیش از آن اسرائیلی‌ها آن را تولید کرده‌اند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در ادامه متذکر شد: باید مواظب بود تا ایده‌ها در چنین شرایطی به طرح تبدیل نشود، هم اکنون هیچ خلاقیتی در ایده‌ها دیده نمی‌شود که جمهوری اسلامی را منتفع کند بر همین اساس زحمت‌ها به هدر می‌رود.

وی بیان داشت: ایده خلاقانه ایده‌ای مبتنی بر فرهنگ بومی و نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران است.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ابراز داشت: برخی از سازمان‌ها و نهادهای دولتی اجازه فعالیت به بخش خصوصی نمی‌دهند این در حالی است که باید اجازه داد تا بخش خصوصی نیز وارد زمین بازی و میدان شود.

نجفی سولاری با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی در این باره تقسیم کار کرده است افزود: باید به بخش خصوصی اجازه داده شود تا زیر چتر نظام جمهوری اسلامی ایده‌های خلاقانه خود را به تولید تبدیل کند و مجبور نباشد در غربت که خودش نیز مستأصل است فعالیت کند.

وی با بیان اینکه چنین شرایطی نتیجه کج‌فهمی برخی‌ها بروز پیدا کرده است گفت: حیف است که نیروهای خلاق و اثربخش خارج از حوزه فضای مجازی فعالیت کند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با بیان اینکه هم اکنون 9 میلیون نفر توانایی فعالیت در حوزه فضای مجازی را دارند گفت: برنامه‌های مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در 15 طرح و 65 عنوان در سایت سرآمد قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات خاطرنشان کرد: لازم است تولیدات در حوزه فضای مجازی بومی‌سازی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها