امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65730
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس هاشمی در همایش معاونین امور عمرانی استانداری سراسر کشور اظهار داشت: کل بودجه سال 93 حدود 800 هزار میلیارد تومان است و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس هاشمی در همایش معاونین امور عمرانی استانداری سراسر کشور اظهار داشت: کل بودجه سال 93 حدود 800 هزار میلیارد تومان است و کل بودجه دولت 597 هزار میلیارد تومان محاسبه شده است.

وی ادامه داد: منابع هزینه‌ای دولت 211 هزار میلیارد تومان است که 42 هزار میلیارد تومان آن سهم بودجه عمرانی کشور محسوب می‌شود که این مبلغ در سال 92 حدود 37 هزار میلیارد تومان بوده است که تنها 16 هزار میلیارد تومان آن محقق شده است که امیدواریم تا پایان سال این رقم افزایش قابل توجهی داشته باشد.

هاشمی افزود: منابع آب 3900 میلیارد تومان، انرژی 1700 میلیارد تومان، حمل و نقل 5200 میلیارد تومان، مسکن عمران شهری و روستایی 3900 میلیارد تومان از بودجه سال 93 را به خود اختصاص داده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از اشکالات بودجه در دولت و مجلس این است که به شاخص‌ها کمترین توجه‌ می‌شود.

وی گفت: به دولت و مجلس پیشنهاد شده است برای سال آینده یک فرمت خاصی را در نظر بگیریم برای تدوین بودجه تا اشکالات بودجه‌ای ما کمتر شود.

هاشمی بیان داشت: یکی از اشکالات اصلی ما این است که بودجه را از قبل انقلاب تاکنون به یک شکل و شاید توسط افراد خاصی نوشته می‌شود. سیاست‌ها و دولت‌ها عوض می‌شود ولی بودجه‌نویسی هنوز تغییر نکرده است.

وی تاکید کرد: اولویت اصلی ما در کشور و در حوزه عمران در مرحله نخست تامین آب است. آب اصلی‌ترین و مهمتیرن مسئله از منظر عمرانی در کشور محسوب می‌شود که در حال حاضر بیشترین بحران را در این بخش داریم که نسبت به آن غفلت و کم‌لطفی شده است.

هاشمی تاکید کرد: در سال 85 بیشترین روستاهایی که آب آشامیدنی سالم نداشتند در پرآب‌ترین استان‌ها مستقر بودند.

وی درباره حوزه حمل و نقل عمومی اظهار داشت: حمل و نقل عمومی از جهات مختلف اولویت دارد. آن شکل از حمل و نقل عمومی که از منظر انرژی، مسائل زیست محیطی، حمل و نقل و ایمنی مورد تاکید قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با طرح پرسشی که چرا باید سالانه حضور 20 هزار کشته در اثر تصادفات جاده‌ای داشته باشیم، گفت: ‌3 عامل خودرو، وسیله نقلیه و عامل انسانی را در تصادفات مطرح می‌کند و سهم خودرو در تصادفات بیشتر از عوامل دیگر است.

وی درباره مسائل معماری و شهرسازی اشاره کرد و گفت: متاسفانه این موضوع در آخر توجهات قرار می‌گیرد و باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. در کل عملکرد ما در حوزه عمرانی قابل قبول نبوده است و می‌تواند بسیار بهتر از این باشد.

هاشمی به تغییر و اصلاح بعضی از قوانین اشاره کرد و گفت: قوانین قدیمی است و ما آمادگی داریم و استقبال می‌کنیم که می‌توانیم اصلاح و یا در بعضی از موارد حذف شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس و دولت در خصوص فرمت بودجه به توافق برسند چون وقتی عدد و رقم مطرح می‌شود بعضی‌ها برخورد جناحی و موضوعی با بودجه دارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها