امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65732
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار جامعه فارس محمدصادق افراسیابی امروز در همایش بررسی راهکارهای تولید محتوا در فضای مجازی که در محل اداره کل ارشاد استان تهران و با ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس محمدصادق افراسیابی امروز در همایش بررسی راهکارهای تولید محتوا در فضای مجازی که در محل اداره کل ارشاد استان تهران و با حضور حسن نجفی سولاری رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال و همچنین حجت‌الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ارائه گزارشی از تولید محتوای فضای مجازی در استان تهران پرداخت و اظهار داشت: در کشور 315 خانه فرهنگی دیجیتال وجود دارد.

معاون مطبوعاتی اداره کل ارشاد استان تهران با بیان اینکه از این تعداد 40 خانه متعلق به استان تهران است، افزود: در این خانه‌ها تولید محتوا در فضای مجازی می‌شود.

وی با بیان اینکه 291 مؤسسه فرهنگی دیجیتال هم‌اکنون در کل کشور فعال است، ادامه داد: از این تعداد 251 مؤسسه فرهنگی در تهران است که این امر بیانگر جایگاه ویژه استان تهران در این خصوص در میان سایر استان‌های کشور است.

وی در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه در حال حاضر 64 هزار و 800 رسانه بر خط عمومی در سامانه مرکز رسانه‌های دیجیتال به ثبت رسیده است، اضافه کرد: از این تعداد 24 هزار و 888 رسانه بر خط متعلق به استان تهران است.

به گفته افراسیابی 473 تارنما در استان تهران پروانه فعالیت خود را از مرکز رسانه‌های دیجیتال اخذ کرده‌اند.

معاون مطبوعاتی اداره کل ارشاد استان تهران افزود: هم‌اکنون 72 هزار و 702 سایت خبری در کل کشور وجود دارد که از این تعداد 28 هزار و 960 سایت متعلق به استان تهران می‌شود.

افراسیابی با بیان اینکه مجوز 139 سایت خبری توسط هیأت نظارت بر مطبوعات صادر شده است، گفت: از این تعداد 97 مجوز مربوط به استان تهران می‌شود.

وی متذکر شد: با توجه به چنین شرایطی لازم است برای تولید محتوا در فضای مجازی برنامه‌های مناسبی پیش‌بینی شود.

افراسیابی با اشاره به برگزاری جشنواره رسانه‌های بر خط امام رضا(ع) جشنواره رسانه‌های مجازی آیات و جشنواره رسانه‌های مجازی خلیج فارس، افزود: در سال آینده همایش تقدیر از تولیدکننده‌های رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار