امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65749
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «شادی شبدال‌اف» عضو پارلمان و از شخصیت‌های برجسته سیاسی تاجیکستان اعلام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «شادی شبدال‌اف» عضو پارلمان و از شخصیت‌های برجسته سیاسی تاجیکستان اعلام کرده است که کشورهای عضو ناتو و اتحادیه اروپا که در بیشتر موارد خود را حامیان دموکراسی جلوه می‌دهند در واقع در ایجاد هرج و مرج اوکراین نقش اساسی را اجرا کرده‌اند.

به گفته وی، ابن کشورها که خود را حامی دموکراسی می‌دانند در پی راه‌اندازی این تنش خونین دریافته‌اند که این طرح‌ها از طریق خونریزی به تدریج با مشکل مواجه شده و هم اکنون یک رویارویی جدی در اوکراین را پیش آورده است.

شبدال‌اف تصریح کرد: هیچ یک از سیاستمداران معقول اجازه نخواهند داد که اوکراین از سوی قدرت‌های غربی به چند ایالت مختلف تجزیه شود.

وی معتقد است: روسیه در تلاش است که از چنین عمل خصمانه‌ای جلوگیری کند و اجازه نمی‌دهد که اوکراین تجزیه شود.

به اعتقاد این عضو پارلمان تاجیکستان با این وجودی که شورای فدراسیون پارلمان روسیه سند استفاده از نیروی نظامی در اوکراین را به منظور حمایت از حقوق و آزادی‌های جمعیت روسی‌تبار این کشور تصویب کرد، ولی مسکو به هیچ وجه به این کشور به منظور مقاومت مسلحانه، نیرو اعزام نخواهد کرد.

این عضو مجلس نمایندگان تاجیکستان اضافه کرد: اگر ناتو در اوکراین به طور کامل به اهداف خود برسد، سپس با غصب قدرت و توسل به زور به بسیاری از کشورهای دیگر جامعه همسود نیز تصرف خواهد کرد.

در همین حال، برخی از منابع گزارش داده‌اند که روسیه به منظور جلوگیری از گسترش بیش از بیش بحران در سرزمین اوکراین 25 هزار نظامی خود را در نیمه جزیره کریمه مستقر می‌کند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها