امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65754
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «عارف جمال» کارشناس مسائل سیاسی پاکستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها در مورد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «عارف جمال» کارشناس مسائل سیاسی پاکستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها در مورد گروه احرار الهند گفت که احرار الهند یک گروه تروریستی جدید نیست و به نظر می‌رسد که شبه‌نظامیان طالبان برای رفع اتهام و عدم شناسایی، خود را با این نام معرفی کرده‌اند.

وی افزود: گروه‌های جهادی «کشمیر» نیز هر یک با بیش از 10 نام مختلف فعالیت می‌کنند که چنین شیوه‌ای شناسایی آن‌ها را مشکل می‌سازد.

کارشناس سیاسی پاکستان بر این باور است که گروه‌های تروریستی برای برقراری ارتباط با رسانه‌ها نیز از سیم‌کارت‌های مختلفی استفاده می‌کنند و هرگز از یک شماره موبایل با خبرنگاران تماس نمی‌گیرند.

به گفته عارف جمال شبه‌نظامیان ممکن است مدتی به اسم گروه احرار الهند چند عملیات بزرگ انجام دهند اما پس از مدتی با نام جدیدی علیه پاکستان وارد عمل خواهند شد.

وی تصریح کرد که یک گروه تازه کار نمی‌تواند عملیات تروریستی در پایتخت پاکستان انجام دهد، بنابراین احرار الهند نام مستعار یک گروه تروریستی کهنه‌کار است که با عملیاتی دقیق و از پیش تعیین شده، اسلام‌آباد را دچار نا‌امنی کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی معتقد است شبه‌نظامیانی که عملیات‌های تروریستی انجام می‌دهند، دستگیر نمی‌شوند از طرفی گروه‌هایی مانند «بلک واتر» نیز با حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی، حتی در صورت دستگیری اعضا با لابی‌گری آن‌ها را آزاد می‌کنند.

جمال تأکید کرد که با توجه به پشتیبانی آمریکا و قدرت‌های غربی از شبه‌نظامیان، دولت پاکستان نمی‌تواند طالبان را به میز مذاکره بکشاند و اگر هم مذاکراتی انجام شود، نمایشی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: جنگ چریکی و خانه به خانه با شبه نظامیان بسیار مشکل است اما غیر ممکن نیست.

به گفته عارف جمال، ارتش هند توانست به مرور زمان گروه‌های جهادی کشمیر را که از جنگ چریکی علیه این کشور استفاده می‌کردند، سرکوب کند بنابراین پاکستان نیز شبه‌نظامیان طالبان را سرکوب خواهد کرد اگر چه که مدتی به طول انجامد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها