امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65757
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در بدو ورود به «کی‌یف» اعلام کرد که کاخ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در بدو ورود به «کی‌یف» اعلام کرد که کاخ سفید در نظر دارد یک میلیارد دلار بعنوان کمک به بخش انرژی اوکراین در بسته اقتصادی این کشور قرار دهد.

مقامات آمریکایی اعلام کردند که کاخ سفید قرار است یک میلیارد دلار به عنوان کمک اقتصادی به اوکراین تخصیص دهد.

در اخبار دیگر نیز اعلام شد که واشنگتن در نظر دارد کارشناسانی را برای کمک به بانک مرکزی، اوکراین اعزام کند و به وزارت دارایی این کشور کمک کند تا با چالش‌های اقتصادی روبرو شود و با فساد مبارزه کند.
کاخ سفید همچنین اعلام کرد که آمریکا با شرکای بین‌المللی خود برای حصول اطمینان از اینکه اوکراین بودجه کافی برای احیای ثبات و بازگشت به مسیر رشد را دارد، همکاری می‌کند.

در حالیکه «جان کری» وزیر خارجه آمریکا وارد «کی‌یف» پایتخت اوکراین شد، یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که روسیه ظرف چند روز آینده تحریم می‌شود.

در روزهای اخیر مقامات آمریکایی و غربی بارها روسیه را متهم به دخالت در امور داخلی اوکراین کرده و این کشور را به وضع تحریم‌های اقتصادی و سیاسی تهدید کردند.

شب گذشته نیز باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت که اگر روسیه به خواست مردم اوکراین توجه نکند واشنگتن مجموعه‌ای از گام‌های دیپلماتیک و اقتصادی را علیه مسکو بررسی خواهد کرد تا روسیه را منزوی کند. 

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها