امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65758
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المستقلة»، «سید علی السیستانی» مرجع عالی شیعیان در عراق بر ضرورت مشارکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المستقلة»، «سید علی السیستانی» مرجع عالی شیعیان در عراق بر ضرورت مشارکت گسترده در انتخابات پارلمانی آتی عراق و انتخاب فرد اصلح تاکید کرد و حمایت از یک فهرست خاص در این انتخابات را رد کرد.

دفتر آیت‌الله سیستانی در پاسخ به یک استفتاء درباره انتخابات آینده عراق اعلام کرد: مرجع عالی شیعیان در عراق از شهروندان عراقی می‌خواهد که در انتخابات آتی شرکت کنند و یک فرد صالح و شایسته را انتخاب کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: مرجعیت عالی شیعیان از هیچ فهرست یا نامزد خاصی حمایت نمی‌کند اما معنی اینکه مرجعیت فاصله خود را با همه این گروه‌ها و نامزدها حفظ می‌کند، این نیست که صالح و غیر صالح در نزد ایشان یکسان هستند بلکه کسی که به مردم خدمت  و با فساد مبارزه می‌کند با کسی که تنها برای شخص خود و منافع حزبش فعالیت می‌کند، برابر نیست.

دفتر آیت‌الله سیستانی تاکید کرد که ایشان از هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی حمایت نمی‌کند و مسئولیت انتخاب نیز بر عهده رای‌دهنده است و بهتر است کسی را انتخاب کند که بعدها پشیمان نشود.

از سوی دیگر دفتر مرجعیت عالی شیعیان تاکید کرد که فروش رای و دادن هدیه و وعده خدمات به رای دهندگان برای جذب آراء آنها جایز نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها