امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65760
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «آی‌تی‌وی»، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس امروز با حضور در مجلس عوام این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «آی‌تی‌وی»، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس امروز با حضور در مجلس عوام این کشور مدعی شد که همه گزینه‌ها در مواجهه با حضور روسیه در شبه‌جزیره «کریمه»، «باز است.»

اظهارات هیگ پس از آن بیان شد که دیروز تصویر سندی محرمانه، سهوا در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت که نشان می‌داد لندن قصد ندارد گزینه تحریم تجاری علیه روسیه را مورد بررسی قرار دهد و این گزینه از دستور کار خارج است. در این سند همچنین اشاره شده است که باید دیگر کشورها از جمله اعضای ناتو را از آماده شدن برای رویارویی نظامی با روسیه بازداشت. اعطای بسته مالی به اوکراین، تحریم صدور روادید برای مقامات روس و همچنین فشار به «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل برای درخواست گفت‌وگو میان روسیه و اوکراین از جمله دیگر بندهای مشخص در تصور این سند است. تصویر این سند از عکس یکی از مقامات دفتر نخست‌وزیری انگلیس به دست آمده است.
هیگ در واکنش به انتشار این سند، به نمایندگان پارلمان انگلیس گفت این سند «الزاما تعیین نمی‌کند که چه تصمیمی» در قبال تحولات اخیر اوکراین اتخاذ می‌شود.

وی در اظهارات امروز خود همچنین بار دیگر از «نقض حاکمیت و تمامیت ارضی» اوکراین ابراز نگرانی کرد و گفت دولت انگلیس این اقدامات را محکوم می‌کند. نخست‌وزیر انگلیس همچنین از روسیه خواست تا مستقیما با دولت موقت اوکراین وارد مذاکره شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها