امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65765
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان از اظهار نظر در مورد آمار ارائه شده ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان از اظهار نظر در مورد آمار ارائه شده از سوی ریاست دبیرخانه شورای وزیران این کشور در مورد تلفات نظامیان افغان در 13 سال گذشته، خودداری کرد.

این در حالی است که آمار ارائه شده از سوی ریاست دبیرخانه شورای وزیران افغانستان که امروز در رسانه‎ها منتشر شد، میزان تلفات نیروهای نظامی افغانستان را در 13 سال گذشته، 13 هزار و 729 نفر بیان کرده است؛ که بطور متوسط سالانه 1000 نفر از نظامیان افغان کشته شده‌اند.

با این حال «صدیق صدیقی»، سخنگوی وزارت کشور افغانستان، امروز(سه شنبه) طی نشستی خبری در کابل، اظهار داشت که ارائه آمار در مورد تلفات نیروهای امنیتی افغانستان یک کار دشوار و نیازمند تحقیقات بیشتر است.

وی افزود که در حال حاضر دشوار است که آمار ارائه شده از سوی اداره امور (ریاست دبیرخانه شورای وزیران) را تایید یا تکذیب کنم.

صدیقی در ادامه اظهارداشت: وزارت کشور افغانستان می‎کوشد آمار دقیقی از تلفات اعضای پلیس ملی این کشور در بازه زمانی مشخص ارائه دهد؛ امری که به گفته وی نیازمند هزینه و همکاری بیشتر از سوی ارگان‎های امنیتی این کشور است.

کمیسیون انتخابات خواستار عدم گشایش مراکز رای‌گیری مسدود شده 

سخنگوی وزارت کشور افغانستان با اشاره به مراکز رای‌گیری مسدود شده گفت که هرچند پلیس ملی تلاش می‌کند تا مراکز رأی‌گیری در معرض تهدیدات امنیتی را برای انتخابات بهار آینده فعال کند، اما متأسفانه کمیسیون مستقل انتخابات از ما خواسته که مراکز جدید را فعال نکنیم.»

وی افزود که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شاید بدلیل عدم امکانات و یا عدم توانایی ارسال مواد انتخاباتی به این مراکز مشکل دارد.

اما وی تأکید کرد که وزارت کشور افغانستان عملیات خود را جهت فعال کردن مراکز رای‌گیری بیشتر در سراسر این کشور ادامه خواهد داد.

به گفته صدیقی، در حال حاضر، امنیت 6 هزار و 772 مرکز رای‌گیری تأمین شده است و 396 مرکز دیگر در معرض تهدید قرار دارد.

راه‎اندازی 63 عملیات برای تأمین امنیت انتخابات

صدیقی افزود: نیروهای امنیتی این کشور در 9 روز گذشته، 63 عملیات را جهت تأمین امنیت انتخابات در سراسر افغانستان راه‎اندازی کرده‌‌اند.

به گفته وی، در این عملیات، 123 شبه نظامی طالبان کشته و 67 نفر دیگر بازداشت شده‌اند.

اتخاذ تدابیر ویژه برای برگزاری جشن باستانی نوروز در کابل

صدیقی در ادامه از اتخاذ تدابیر وِیژه توسط وزارت کشور افغانستان برای تأمین امنیت مراسم برگزار جشن نوروز در این کشور خبر داد و گفت که قرار است با شرکت رؤسای جمهور کشورهای همسایه و منطقه و مهمان‎های خارجی و داخلی جشن نوروز در کابل برگزار شود.

جشن باستانی نوروز که از جشن‎های فرهنگ آریایی است، امسال با مراسم ویژه‎ای در منطقه «پغمان» کابل برگزار خواهد شد.

این مراسم می‎تواند مجالی باشد برای بررسی و بازنمایی اشتراکات فرهنگی کشورهای همسایه و ایجاد و استحکام همگرایی در سطح کشورهای منطقه؛ موضوعی که «حامدکرزی»، رئیس جمهوری افغانستان در مدت دولت خود به عنوان یک ضرورت و نیازمندی به آن نگریسته است.

انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها