امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6578
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 189
حسین قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس به زلزله اخیر بوشهر اشاره کرد و گفت: این زلزله پس‌لرزه‌های زیادی داشته است. رئیس سازمان مدیریت بحران ...

حسین قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس به زلزله اخیر بوشهر اشاره کرد و گفت: این زلزله پس‌لرزه‌های زیادی داشته است.

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور ادامه داد: مؤسسه ژئوفیزیک، تحقیقات زلزله و پژوهشکده زلزله بررسی‌هایی انجام داده‌اند اما تاکنون دلیل خاصی برای تمام این زلزله‌ها ارائه نشده و هیچ پیش‌بینی نیز نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه فعلاً باید با این زلزله‌ها مدارا کنیم گفت: اینکه پیش‌بینی می‌کنند در آینده زلزله می‌آید پایه و اساس علمی ندارد.

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور در پاسخ به این پرسش که امکان وقوع زلزله در تهران چقدر است؟ گفت: در همه جای کشور چون روی گسل قرار دارد امکان زلزله وجود دارد اما اینکه در چه زمانی و چگونه رخ می‌دهد مشخص نیست.

قدمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در صورت وقوع زلزله‌ایی بالای 5 ریشتر در تهران چه وضعیتی رخ می‌دهد گفت: هنوز که زلزله‌ای رخ نداده اما اینکه چقدر ساختمان خراب می‌شود مشخص نیست.

وی ادامه داد: برخی از ساختمان‌های ما روی کاغذ مقاوم هستند و هنوز عملی نشده که ببینیم آیا این ساختمان‌ها مقاومت 8 ریشتر هم که روی کاغذ دارد را در عمل هم دارند یا خیر.

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور تأکید کرد که نباید تشویش و نگرانی در بین مردم ایجاد کنیم و نباید بی‌خیال هم باشیم.

وی به مقاوم‌سازی ساختمان‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: باید این امر رخ دهد.

قدمی ادامه داد: چون نظارت دقیقی نداریم ساختمان‌هایی که روی کاغذ مقاوم هستند معلوم نیست که در زلزله جواب دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که چند درصد ساختمان‌ها در تهران مقاومت 8 ریشتری که روی کاغذ آمده را دارند گفت: نمی‌دانم این موضوع را باید از شهرداری پیگیری کنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران وزارت کشور ادامه داد: برخی از مهندسان ناظر ساختمان‌هایی را امضاء می‌کنند که نمی‌دانند اصلا ساختمان کجاست اگر نظارت کافی باشد میزان خسارات کمتر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها