امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65797
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «چ» ساخته ابراهیم حاتمی کیا به میز بانی فعالان رسانه های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «چ» ساخته ابراهیم حاتمی کیا به میز بانی فعالان رسانه های اجتماعی روزدو شنبه12 اسفند ماه باحضور دکتر مرتضی طلایی عضو شورای شهر تهران، علی مهدیان همرزم شهید چمران ،عباس بلوندی طراح صحنه و لباس، و سید ذکریا هاشمی کارشناس فیلم،در سینما فرهنگسرای ابن سینا برگزار گردید.

براساس این گزارش، علی مهدیان، یکی از همرزمان شهید چمران پس از مشاهده فیلم «چ» در جلسه بررسی این فیلم در فرهنگسرای ابن سینا گفت:هر چند شخصیت شهید چمران در این فیلم تک بعدی نشان داده شد و آن شخصیت واقعی و چند بعدی این شهید در این فیلم خیلی کم‌تر دیده شده است اما این فیلم به خوبی توانست روحیه صلح‌جویی او را نژبه نامیش بگذارد.

وی با بیان اینکه شهید چمران در سفر به پاوه به دنبال صلح و جلوگیری از خونریزی بود افزود: این هدف شهید چمران در این فیلم به خوبی دیده شد و هرگز این شهید در پاوه به دنبال جنگ و خونریزی نبود.

اوکه سابقه دوستی چندین ساله با شهید چمران دارد از گروه بازیگری و کارگردانی این فیلم تشکر کرد و افزود: شاید نتوان صحنه واقعی و رشادت های همه رزمندگان را نشان داد اما باید از همه هنرمندان در این عرصه تشکر کرد که نتوانستند چنین فیلم تاثیرگذاری را تولید کنند.

مهدیان تصریح کرد: شهید چمران در عین صلابت و شجاعت در همه شرایط از تواضع و شجاعت خوبی برخوردار بود.

طراح صحنه و لباس این فیلم در این نشست گفت: قطعا این فیلم به کارگردانی حاتمی کیا در ذهن‌ها می‌ماند و پس از سالها کار در عرصه سینما این فیلم چیز دیگری بود.

ˈ عباس بلوندیˈ ادامه داد: با فرهنگ و آداب و رسوم و لباس اقوام کرد آشنایی کامل داشتم و صحنه و لباس را پس از جلسات مختلف انتخاب کردم

وی با بیان اینکه در قسمت پایانی ˈ فریبرز عرب نیاˈ به دلیل پایان قرارداد خود در سکانس پایانی شرکت نکرد افزود: سکانس پایانی این فیلم که در یکی از پادگان‌های نظامی تهران فیلمبرداری شد، بدلیل حضور نیافتن فریبرز عرب‌نیا‎ سر صحنه، کارگردان از یک بدل بجای وی استفاده کرد .     

طراح صحنه و لباس فیلم «چ» با دفاع از جایگاه شخصیتی شهید چمران افزود: دست نوشته های این شهید در زمان حضور در پاوه مورد مطالعه قرار گرفت و حتی مهدی چمران این نوشته ها و سکانس های مختلف این شهید را تایید کرد.

فیلم چ روایتی از زندگی نامه شهید مصطفی چمران در زمان 48 ساعته حضور در شهر پاوه کرمانشاه است.

این فیلم قرار است از 21 اسفند در سینماهای کشور اکران شود و موفق به دریافت 6 سیمرغ بلورین از فیلم فجر شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها