امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65799
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 31
ولی‌الله مهدوی‌فر رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشگاه پیام‌نور و دبیر طرح ملی واژه‌های آسمانی در این دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی ...

ولی‌الله مهدوی‌فر رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشگاه پیام‌نور و دبیر طرح ملی واژه‌های آسمانی در این دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به فعالیت‌های مرکز قرآنی دانشگاه پیام‌نور اظهار داشت: فعالیت اصلی این مرکز تربیت معلم مفاهیم قرآن است که می‌توان یکی از این برنامه‌ها را اجرایی شدن طرح‌ها واژه‌های آسمانی در دانشگاه پیام‌نور به منظور ترویج و نهادینه کردن معانی و مفاهیم قرآن دانست.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور تنها دانشگاهی است که مرکز قرآن دارد و به صورت تخصصی به آموزش مفاهیم قرآن می‌پردازد، ادامه داد: در جلسه 154 شورای فرهنگی دانشگاه طرحی با نام طرح واژه‌های آسمانی مصوب و برای اجرا به دانشگاه‌های پیام‌نور سراسر کشور ابلاغ شد که اکنون این طرح در حال برگزاری است.

مهدوی‌فر با اشاره به اینکه افراد با شرکت در طرح واژه‌های آسمانی به صورت غیرحضوری مباحث مربوط به مفاهیم قرآن را فرامی‌گیرند، تصریح کرد: ثبت‌نام در این طرح در سه سطح کارکنان، اساتید و دانشجویان از ابتدای ترم جدید تحصیلی آغاز شده است و تا پایان فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشگاه پیام‌نور افزود: متقاضیان این طرح می‌توانند نام دانشگاه پیام‌نور شهری را که در آن مشغول به تحصیل هستند به شماره 10002723 پیامک و ثبت‌نام کرده و پس از آن با مراجعه به پایگاه اینترنتی بیان اطلاعات لازم درباره نحوه شرکت در این طرح را کسب کنند.

مهدی‌فر با بیان اینکه بسته‌های آموزشی برای این طرح از فروردین‌ماه سال آینده در بین افراد توزیع می‌شود، خاطر نشان کرد: در این بسته آموزشی کتاب‌ واژه‌های آسمانی و همچنین لوح فشرده مرتبط با آن وجود دارد که افراد با دریافت و استفاده از آن می‌توانند خود را برای شرکت در طرح واژه‌های آسمانی آماده کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح واژه‌های قرآنی در دانشگاه پیام‌نور بزرگ‌ترین همایش قرآنی کشور است چرا که این  دانشگاه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر دانشجو دارد، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به منظور جهشی قرآنی و مأنوس ساختن دانشگاهیان با مفاهیم و سبک زندگی قرآنی و مهم‌تر از آن تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در رابطه با اسلامی شدن دانشگاه‌ها است.

دبیر طرح ملی واژه‌های آسمانی در دانشگاه پیام‌نور به مزایای شرکت در این طرح برای دانشجویان اشاره کرد و گفت: دانشجویانی که در این طرح شرکت کرده و حدنصاب نمره را کسب کنند 6 نمره کلاسی درس تفسیر موضوعی قرآن را می‌گیرند که این امر می‌تواند تشویق خوبی برای افراد در جهت شرکت در طرح واژه‌های آسمانی و انس با قرآن کریم باشد؛ همچنین اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها نیز با کسب حدنصاب نمره ارتقای شغلی خواهند گرفت.

مهدوی با بیان اینکه طرح واژه‎های آسمانی دارای یک آزمون سراسری است که در تابستان سال آینده برگزار می‌شود، تصریح کرد: مراسم اختتامیه طرح واژه‌های آسمانی در دانشگاه پیام‌نور شهریورماه سال آینده برگزار می‌شود که در این مراسم به قید قرعه به برگزیدگان جوایز ارزنده‌ای همچون 114 کمک هزینه سفر به عتبات، 200 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و همچنین 200 کمک هزینه تحصیلی اهدا خواهد شد.

رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه طرح واژه‌های آسمانی آغازگر گامی بلند در راستای عمل به مفاهیم قرآنی است، گفت: یکی از اهداف مهندسی فرهنگی آشنایی با مبانی قرآنی است که در این راستا خواندن قرآن مقدمه‌ای برای فهم و فهم قرآن زمینه عمل به مضامین الهی و در نتیجه تبیین سبک زندگی قرآنی است.

مهدوی‌فر با اشاره به اینکه ترویج و نهادینه کردن امور قرآنی بسیاری از مشکلات جوامع را برطرف می‌سازد، خاطر نشان کرد: مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشگاه پیام‌نور با استمداد از کلام وحی و با محوریت قرآن و با همچنین حمایت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور سال گذشته تأسیس شد تا در حوزه قرآن و اهل‌بیت(ع) فعالیت‌های سازنده‌ای داشته باشد.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها