امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65803
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار با مدیرعامل بنیاد گسترش سینمای اسلامی یکی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار با مدیرعامل بنیاد گسترش سینمای اسلامی یکی از دغدغه‌های مهم موجود در جامعه که موجب نگرانی علما و متدینین شده است را مسائل سینمایی و برخی فیلم‌ها عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی فیلم‌ها با الگوی اسلامی سازگاری ندارد و گاهی نیز محتوایی متفاوت از اطلاعات موجود در تاریخ اسلام دارند.

وی به حضور فضلا و دانشمندان در عرصه تولید فیلم اشاره کرد و ادامه داد: تعدادی از فضلا و دانشمندان حوزه باید زیر نظر علما و مقام معظم رهبری قرار گرفته و وارد کار شوند و همواره در این نهاد حضور داشته باشند و بررسی کنند فیلم‌ها خلاف واقعیت موجود در تاریخ نباشد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: گاهی قوانین و ضوابط اجرا وجود دارد اما پخش بعضی فیلم‌ها با درک و پذیرش جامعه منافات پیدا می‌کند؛ عده‌ای در پخش برخی فیلم‌ها واقعیت تاریخی را حذف می‌کنند و این موضوع درست نیست، از این رو شخصیت‌های علمی باید در صحنه حضور داشته باشند تا موازین را بررسی و دستور اجرا و پخش فیلم را بدهند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تاکید کرد: سینما نمایش است و در این نمایش بیان واقعیت اهمیت دارد، گاهی برخی واقعیت‌ها برای جامعه قابل هضم نیست و اگر مطرح شود امکان انحراف و کج‌فهمی‌هایی فراهم می‌شود و نتیجه معکوس می‌دهد.

وی برگزاری نشست مسئولان سینمایی با دانشمندان و فضلا را مهم دانست و خاطرنشان کرد: این افراد اهل دین، فضل و تاریخ‌دان هستند و در صورتی که زیر نظر رهبری و علما قرار بگیرند و برنامه‌ها نیز در این خصوص نهادینه شود به طور حتم اشتباه و خطا نیز کاهش پیدا می‌کند.
انتهای پیام/2258/م40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها