امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65814
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 35
حجت‌الاسلام سیدحسین کوششی مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام سیدحسین کوششی مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های اجرا شده‌ در اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در زمان فعالیت خود اظهار داشت: پس از اینکه به عنوان مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی شروع به فعالیت کردیم با همکاری اعضا و اساتید قرآن اقدام به بررسی برنامه‌های گذشته و تدوین سند راهبردی اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور کردیم تا بتوانیم بر اساس آن فعالیت‌های قرآنی کشور را هدفمند سازیم.

وی با بیان اینکه در سند راهبردی اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور چشم‌انداز امور، نقاط ضعف و قوت و همچنین برنامه‌های مهم اتحادیه مطرح و تصویب شده است، تنظیم ساختار تشکیلاتی و اجرایی برای اتحادیه مؤسسات قرآنی را یکی دیگر از برنامه‌های اتحادیه در سال جاری عنوان کرد و افزود: بر اساس این ساختار برای بخش‌های مختلف شرح وظایفی تعریف و نقشه راه گسترش فعالیت‌های قرآنی اتحادیه مشخص شد.

جشنواره‌های قرآنی را گسترش می‌دهیم

حجت‌الاسلام کوششی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه محصولات و دستاوردهای قرآنی در دهه فجر انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرآنی مؤسسات که برای نخستین‌بار به صورت ملی برگزار شد، نشان داد که بسیاری از مؤسسات کشور توانمندی قابل توجهی در راستای توسعه امور قرآنی دارند که برای ارتقا و گسترش هر چه بیشتر نیازمند توجه و بودجه مناسب هستند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور با بیان اینکه امسال جشنواره محصولات قرآنی را نیز برگزار کردیم، خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره‌های قرآنی می‌تواند در ارتقای تفکر قرآنی و همچنین شکوفایی استعدادها نقش به سزایی داشته باشد بر همین اساس سعی داریم این جشنواره‌ها را گسترش دهیم تا در این زمینه به جایگاه مطلوبی برسیم.

سفرهای استانی به منظور آسیب‌شناسی فعالیت‌های قرآنی جدی‌تر پیگیری می‌شود

وی با اشاره به برگزاری جلسه هم‌اندیشی با مدیران استانی گفت: برای معرفی فعالیت‌های قرآنی و همچنین چالش‌های موجود در مؤسسات قرآنی استان‌های مختلف کشور جلساتی برگزار شد تا در جهت رفع موانع در زمینه توسعه امور قرآنی برنامه‌ریزی شود که در این راستا اتحادیه مؤسسات قرآنی با سفر به استان‌های مختلف در ماه‌های اخیر برنامه‌های قرآنی دو استان را رصد کرد.

حجت‌الاسلام کوششی در خصوص این سفرهای استانی افزود: تاکنون به دو استان یزد و کهکیلویه و بویراحمد  سفر کردیم که در این سفرها علاوه بر آشنایی با فعالیت‌های قرآنی این دو استان، در جلساتی با مسئولان قرآنی آن‌ها موانع موجود را بررسی کردیم تا برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم اتخاذ شود تا از این طریق گامی مؤثر در راستای افزایش بهره‌وری در برنامه‌های قرآنی برداریم.

برنامه‌های اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی در سال آینده

وی با اشاره به اینکه سفرهای استانی به منظور آسیب‌شناسی و گسترش امور قرآنی در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت، گفت: هدف اصلی ما از این سفرهای استانی آشنایی با فعالیت‌های قرآنی نقاط مختلف کشور و بازدید از مؤسسات استانی و همچنین رفع مشکلات موجود در این رابطه است.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور با بیان اینکه هفته آینده در آخرین جلسه هیئت مدیره، برنامه‌های سال آینده اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور به تصویب خواهد رسید، ادامه داد: سال آینده علاوه بر همکاری و هم‌اندیشی بیشتر با اتحادیه تشکل‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سعی داریم سفرهای استانی را نیز جدی‌تر پیگیری کنیم.

حجت‌الاسلام کوششی، ایجاد بانک جامع اطلاعات قرآنیان و همچنین شناسایی ظرفیت‌های قرآنی موجود در هر منطقه را از مهم‌ترین برنامه‌های اتحادیه‌های مؤسسات قرآنی و مردمی کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: ساماندهی فعالان قرآنی با اولویت اتحادیه‌های قرآنی، مؤسسات و خانه‌های قرآن و همچنین ایجاد سامانه ارتباطی بین تشکل‌های قرآنی کشور در برنامه‌های سال آینده اتحادیه قرار دارد که باید به درستی پیگیری و اجرایی شود.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام «سیدحسین کوششی» در 6 آذرماه سال جاری با کسب حداکثر آرا به عنوان مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور که با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت می‌کنند، انتخاب شد.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها