امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6583
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از نهایی شدن فرمول قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت و تعیین قیمت جدید ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از نهایی شدن فرمول قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت و تعیین قیمت جدید محصولات شرکت‌های خودروساز، مشتریان بازار خودرو چشم انتظار فروش نقدی خودرو هستند تا از این طریق، رکود موجود در بازار کمتر شده و اختلاف قیمت بازار آزاد و کارخانه به حداقل برسد.

این در حالی است که هم اکنون در فروش اینترنتی و نمایندگی‌های دو شرکت بزرگ خودروساز، فروش فوری خودروها در مورد محصولات ایران خودرو به سمند و وانت محدود شده و در مورد محصولات سایپا نیز تنها سایپا 131 مدل EX‌، سایپا 132 مدل EX‌ و تیبا به صورت نقدی به مشتریان عرضه می‌شوند.

در حال حاضر پراید سایپا 131 مدل EX به قیمت 15 میلیون و 767 هزار تومان با تحویل 30 روزه از سوی شرکت سایپا عرضه می‌شود. همچنین سایپا 132 مدل EX با قیمت 15 میلیون و 882 هزار تومان با تحویل 30 روزه به مشتریان عرضه می‌شود.

تیبا نیز با قیمت 18 میلیون و 790 هزار تومان در مدل SX تحویل 30 روزه از سوی شرکت سایپا عرضه می‌شود.

در مورد محصولات ایران خودرو نیز می‌توان به فروش نقدی سمند اشاره کرد. در حال حاضر سمند LX با کیسه هوای راننده به قیمت 23 میلیون تومان، سمند LX با موتور EF7‌ پایه‌ گازسوز و کیسه هوای راننده 25 میلیون و 690 هزار تومان عرضه می‌شود.

همچنین سمند LX با موتور EF7 و ایربگ با قیمت 24 میلیون و 280 هزار تومان و سمند SE با کیسه هوای راننده با قیمت 20 میلیون و 620 هزار تومان به صورت نقدی عرضه می‌شود.

همچنین وانت بنزینی (COP) به قیمت 10 میلیون و 870 هزار تومان و وانت باردو گازسوز با ترمز ضد قفل به قیمت 12 میلیون و 820 هزار تومان از سوی ایران خودرو به صورت نقدی عرضه می‌شود.

در عین حال، شرکت ایران خودرو سمند ال ایکس، سمند ال ایکس با موتور EF7، سمند ال ایکس پایه گازسوز با موتور EF7 ، سمند SX با کیسه هوای راننده و وانت بنزینی و باردو گازسوز را با موعد تحویل 15 روزه به صورت اقساطی عرضه می‌کند که تقریباً نیمی از مبلغ خودرو را به صورت نقدی و بقیه آن را در قالب 3 چک از خریدار دریافت می‌کند. اختلاف قیمت این نوع فروش با فروش نقدی تقریباً حدود 3 میلیون تومان است.

عرضه محدود خودرو در حالی ادامه دارد که بازار نابسامان این محصول نیازمند تزریق خودرو است تا قیمت‌ها در این بازار به تعادل برسد، در عین حال هنوز خبری از فروش فوری محصولاتی چون پژو 206،پژو405، پژو پارس و سایپا141، سایپا 111 نیست و خودروسازان ترجیح داده‌اند برخی از این محصولات را در لیست پیش فروش‌های خود قرار دهند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها