امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65846
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 33
حسن ماسوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به راه‌اندازی قطار دو طبقه اصفهان_ تهران اظهار داشت: ناوگان مسافری اداره کل راه‌آهن ...

حسن ماسوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به راه‌اندازی قطار دو طبقه اصفهان_ تهران اظهار داشت: ناوگان مسافری اداره کل راه‌آهن اصفهان در ایام نوروز با برخورداری از 12 رام قطار و ظرفیت 6 هزار و 500 صندلی به مسافران نوروزی خدمت رسانی می‌کند.

وی ادامه داد: این 12 رام قطار شامل قطار اتوبوسی تندروی صبا به مسیر اصفهان_ تهران و افزایش دو رام قطار به ناوگان مسافری اداره کل راه‌آهن اصفهان است.

مدیرکل راه‌آهن اصفهان، قطار دو طبقه اتوبوسی اصفهان_ تهران را از پیشرفته‌ترین و جدیدترین قطارهای کشور دانست و تصریح کرد: این قطار از چهار واگن دو طبقه با ظرفیت هر واگن 108 صندلی تشکیل شده و از 25 اسفندماه سال جاری تا 15 فروردین ماه سال آینده طبق برنامه هر روزه از هفت صبح از تهران حرکت و در ساعت 13:35 وارد ایستگاه اصفهان شده و ساعت 16:10 از اصفهان حرکت کرده و ساعت 23:15 وارد ایستگاه تهران می‌شود.

وی ارتقاء کیفیت ارائه خدمات به مسافران را از برنامه‌های این اداره کل دانست و افزود: از جمله پروژه‌هایی که دنبال کرده‌ایم افزایش کیفیت خدمات عمومی مانند نمازخانه، سکوها، ایستگاه‌ها و سالن انتظار مسافری بوده و با تخصیص اعتبار 30 میلیارد ریالی از سوی راه‌آهن نمازخانه‌های ایستگاه‌های اصفهان، سیستان و کاشان با محیطی معنوی و جذاب آماده شده است.

ماسوری اضافه کرد: همچنین رنگ‌آمیزی، نورپردازی و نماسازی سکوها و ساخت سالن انتظار مسافری و فضاسازی محیط ایستگاه اصفهان در دست اقدام بوده که با پشت سر گذاشتن مراحل پایانی در آینده نزدیک افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: ایستگاه راه‌آهن از جمله شاهراه‌ها و مکان‌هایی است که مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در بدو ورود خود به اصفهان به مشاهده آن در رابطه با آن قضاوت می‌کنند و تمام ذهنیت فرد در دیدن اولین مکان شکل می‌گیرد، بهسازی و زیباسازی و تجهیز آن برگرفته از معماری سنتی و اصیل اصفهان بسیار مهم و اساسی است.

مدیرکل راه‌آهن اصفهان از آمادگی کامل این اداره کل جهت دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات مردم از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این اداره  کل و سامانه اطلاع رسانی 1539 خبر داد و تصریح کرد: طبق برنامه به صورت رفت و برگشت هر روز یک رام قطار در مسیر اصفهان به تهران و یک رام قطار نور در مسیر اصفهان به مشهد مسافران نوروزی را به مقاصد مورد نظر جابجا می‌کنند.

وی همچنین افزود: یک روز در میان یک رام قطار غزال در مسیر اصفهان به مشهد، یک رام قطار پارسی در مسیر اصفهان به بندرعباس، یک رام قطار پلورسبز در مسیر کاشان به مشهد و روزانه هشت کوپه چهار نفری در مسیر اصفهان به شیراز به عنوان سهمیه این اداره از قطار تهران _ شیراز، مسافران نوروزی را به مقاصد مورد نظر جابجا می‌کنند.

این مسئول با اشاره به ماده یک قانون کیفر بزه‌های مربوط به راه‌آهن مصوب 31 فروردین ماه 1320، اظهار کرد: با توجه به تحمیل خسارات جبران‌ناپذیر به شبکه ریلی کشور به واسطه تخریب و سرقت ادوات مهم در راه‌آهن و در برخی موارد بروز حوادث و سوانح ریلی و به بار نشستن آثار و تبعات عدیده برای جامعه، مقرر شده تا به منظور پیشگیری از وقوع اعمال مجرمانه در این رابطه، ماده یک قانون کیفر بزه‌های مربوط به راه‌آهن مصوب 31 فروردین ماه 1320، به مردم اطلاع‌رسانی شود.

انتهای پیام/63029/ذ40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار