امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65855
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 57
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، عزت الرشق، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: اقدام دستگاه قضایی مصر در تروریستی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، عزت الرشق، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: اقدام دستگاه قضایی مصر در تروریستی خواندن حماس، خدمتی مجانی به اشغالگران صهیونیست دانست که در کمین فلسطین و ملت آن و امت عربی و اسلامی نشسته‌اند.

دادگاه قاهره دیروز سه شنبه حکمی را صادر کرد که بر اساس آن، حماس را یک سازمان تروریستی خوانده و این جنبش را ممنوع الفعالیت و مقرهای آن را مصادره کرد.

الشرق تاکید کرد: پیش از این هم رسانه‌های مصری و برخی سیاستمداران این کشور به طور عمد مقاومت را کورکورانه هدف گرفتند که هرگز به نفع  مصر و ملتش نیست.

الرشق در اظهاراتی خبری تاکید کرد: تروریستی خوانده شدن حماس در مصر سابقه‌ای خطرناک برای این کشور است و پیامدهای منفی برای ادامه محاصره ظالمانه نوار غزه خواهد داشت و درها را به روی رژیم اشغالگر صهیونیستی برای حمله به نوار غزه باز می‌کند و به دشمنان ملت ما در نابودی قضیه فلسطین کمک بیشتری می‌کند.

این مسئول حماس  افزود: این اقدام مصر بسیار عجیب است زیرا هیچ فرد عاقلی نمی‌تواند تصور کند که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین از سوی دستگاه قضایی یک کشور عربی به استناد خیال‌های باطل و چیزهایی ساخته و پرداخته شده و دروغین تروریستی خوانده شده است و این در سایه جنگ آشکار دشمن صهیونیستی علیه حماس و جنایات مستمر این رژیم علیه خاک و ملت فلسطین صورت گرفته است.

عزت الشرق گفت: اقدام دستگاه قضایی مصر با همه اهداف آشکار و پنهان آن همدستی این کشور با اشغالگران صهیونیستی و طرح جان کری وزیر خارجه آمریکا که مقاومت را جرم می‌داند ثابت می‌کند و این در حالی است که حماس مدافع شرافت امت عربی و اسلامی و مقدسات آن است و طی سال‌های اخیر با تجاوز آشکار اشغالگران علیه نوار غزه و چپاول خاک آن روبه رو است.

این رهبر حماس از همه آزادگان جهان خواست مخالفت خود را با توطئه‌ها علیه مقاومت فلسطین اعلام کرده و برای مقابله با آن به پا خیزند.

الشرق در پایان تاکید کرد: حماس در طرح مبارزه علیه اشغالگری صهیونیستی ثابت قدم است و برای حمایت از قضیه فلسطین همواره جانفشانی کرده و خواهد کرد و تا آزادسازی سرزمین‌های فلسطینی و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود بر اصول و حقوق خود پایبند است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها