امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65863
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به اینکه مسئله تواضع در اسلام اهمیت زیادی دارد، گفت: پیامبر گرامی اسلام، ائمه اطهار و بزرگان و علما نمونه‌های تواضع بودند و در قرآن کریم کرارا به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری (ع) عنوان کرد: کسی که به کمتر از مقامش راضی شود مشمول رحمت خداوند قرار می‌گیرد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه تواضع آثاری در انسان و جامعه دارد، ادامه داد: تواضع سبب می‌شود انسان خودش را گم نکند، بسیاری از بدبختی‌ها نتیجه خود بزرگ‌بینی و خودبرتربینی‌ است.

وی با اشاره به اینکه همه فرشتگان برای فرد متواضع از خداوند متعال تقاضای رحمت می‌کنند، عنوان کرد: دعای فرشتگان نیز در درگاه الهی مستجاب می‌شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: برخی‌ها هنوز گویا ماهیت آمریکا و غربی‌ها را نشناخته‌اند ولی حوادثی که در دنیا روی می‌دهد برای شناختن آن‌ها کافی است.

وی با تاکید بر اینکه باید برخی دست از شیفتگی مقابل آن‌ها بردارند، اظهار کرد: آنچه انسان استنباط می‌کند این است که آن‌ها حیات خود را در ناامنی می‌دانند تا بتوانند سلاح‌های خود را بفروشند و سرمایه‌های دولت‌ها را غارت کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه آن‌ها منطقه ما را ناامن کرده‌اند، تاکید کرد: در سوریه، مصر، عراق، ‌یمن، بحرین، پاکستان و افغانستان ناامنی ایجاد کرده و حالا نیز سراغ اوکراین رفته‌اند در حالی که اوکراینی‌ها می‌توانستند مشکلاتشان را حل کنند ولی با حضور آن‌ها شرایط تغییر یافته است.

وی افزود: در آمریکای جنوبی نیز به اقدامات مختلف پرداخته‌اند و در وسط قاره آفریقا ناامنی ایجاد کرده و هزاران نفر از مسلمانان بی‌گناه در مقابل چشم افسران غربی و فرانسوی به وسیله مسیحیان متعصب یا کشته شده و یا آواره می‌شوند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: ما وقتی یک قاچاقچی مواد مخدر را اعدام می‌کنیم فریاد کنگره آمریکا بلند می‌شود که حقوق بشر پایمال شد ولی وقتی هزاران مسلمان بی‌گناه کشته می‌شوند حرفی نمی‌زنند.

وی گفت: این‌ها را باید شناخت، هنوز برخی آمریکایی‌ها را نشناخته‌اند در حالی که نشانه‌های آن در تمام دنیا وجود دارد و هرکجا که ناامنی هست، این‌ها حضور دارند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: امیدوارم دست انتقام الهی از آستین قدرت خداوند بیرون بیاید و ضربه کاری به این جمعیت ظالم و ستمگر وارد کند و بدانید که چنین روزهایی را در پیش خواهند داشت.

وی با اشاره به انتشار کتاب‌هایی برای برآورده شدن حاجات گفت: عنوان می‌شود که در این کتاب‌ها کلید حل مشکلات نهفته است و مردم مراقب باشند و نباید این خرافات ترویج شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی اظهار کرد: به طور مثال عنوان شده است اگر کسی هفت روز روزه بگیرد و فلان آیه قرآن را تکرار کند روز هفتم کسی از در وارد می‌شود و کیسه‌ای به او می‌دهد که در آن 15 سکه وجود دارد که هرچه مصرف کند تمام نمی‌شود.

وی اظهار کرد: مردم برای دعا و توسل به مفاتیح‌الجنان، کتاب‌های مرحوم مجلسی و شیخ طوسی و کتاب‌های معتبر مراجعه کنند و جلوی این خرافات باید گرفته شود و این کتاب‌های مشکوک جمع‌آوری شود و نباید اجازه انتشار به چنین کتاب‌هایی داده شود.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: باید به ارشاد بگوییم که جلوی چاپ اینگونه کتاب‌ها را گرفته و به مردم آگاهی دهیم که از این کتاب‌ها استفاده نکرده و گول این خرافات را نخورند.
انتهای پیام/2258/م40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها