امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65866
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 77
بیژن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: به نظر می‌رسد اراده‌ای سیاسی برای فعال کردن انجمن صنفی روزنامه‌نگاران وجود دارد. مدیرمسئول ...

بیژن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: به نظر می‌رسد اراده‌ای سیاسی برای فعال کردن انجمن صنفی روزنامه‌نگاران وجود دارد.

مدیرمسئول روزنامه جام‌جم افزود: مطرح شدن احیای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به شکلی به نظر می‌رسد که گویی قولی به جماعتی برای احیای آن داده شده است.

وی با بیان اینکه موضوع انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به سال‌های پیش از 88 بازمی‌گردد، بیان داشت: ایجاد اشکالاتی در اداره انجمن و در اساسنامه آن و کوتاهی‌هایی که از سوی هیئت مدیره آن ایجاد شد، عملاً انجمن صنفی روزنامه‌نگاران را خود به خود منحل کرد.

مقدم یادآور شد: هم‌اکنون با گذشت سال‌ها از این موضوع مجددا درصدد هستند باز هم انجمن را احیا کنند.

وی با بیان اینکه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران مشکلات حقوقی دارد، بیان داشت:‌ روزنامه‌نگاران صنف قوی می خواهند؛ این در حالی است که انجمن صنفی منحله، انجمن کاملاً سیاسی در اختیار یک جریان خاص و غیرفراگیر بوده است.

مدیرمسئول روزنامه جام‌جم با بیان اینکه شکایت وزارت اطلاعات منجر به تعطیلی انجمن نشده است، گفت: به خاطر نادیده گرفتن اساسنامه و زیرپا گذاشتن مقررات مربوط به انتخابات مجمع عمومی و هیئت مدیره خود به خود انجمن منحل شد.

مقدم با بیان اینکه هر صنفی فقط یک انجمن می‌تواند داشته باشد، خاطرنشان کرد: در قانون به صراحت آمده است که یک صنف نمی‌تواند دو انجمن صنفی داشته باشد؛ بر همین اساس انجمن صنفی که هم‌اکنون مجوزهای لازم را اخذ کرده و در حال فعالیت است، تکلیفش چه می‌شود؟

مدیرمسئول روزنامه جام‌جم گفت: چنین اظهارنظری دور زدن قانون و پاک کردن صورت مسئله است.

مقدم خاطرنشان کرد: ما نگران هستیم که چنانچه همان گردانندگان این انجمن به فعالیت بردارند بازهم انجمن صنفی نخواهیم داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها