امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65870
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در مراسم نمادین جشن نیکوکاری که ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در مراسم نمادین جشن نیکوکاری که در دبیرستان دخترانه شهید محراب منطقه 16 تهران برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: امروز روز باشکوهی است و کمیته امداد امام خمینی(ره) در چنین روزی توسط امام(ره) ایجاد شد.

وی ادامه داد: احترام گذاشتن، ارزش و اقتداری برای انسان ایجاد می‌کند و او را توانمند می‌سازد و احساس بزرگی در انسان به وجود می‌آورد.

انواری افزود: هر عاملی که باعث مخدوش شدن عزتمندی شود مقبول نیست و این ممکن است فقر و ناتوانی باشد و اگر کمک نکنیم، آن فرد در غم و اندوه خواهد بود و نیکوکاری و احسان کردن باعث ایجاد شادی و نشاط می‌شود.

وی با اشاره به توصیه‌های دین اسلام نسبت به خوبی کردن گفت: خوبی کردن، خوبی به خود فرد است و وقتی کسی محبتی نمی‌کند ما غمگین می‌شویم و در دستورات دینی آمده است اگر کسی با شما بدی کرد با خوبی با آن برخورد کنید.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) به جشن نیکوکاری اشاره کرد و افزود: این جشن تبادل محبت‌هاست و امروز را جشن می‌گیریم و اعلام می‌کنیم که اهل دوست داشتن و احترام به حقوق دیگران هستیم، نه اینکه آدم‌کشی کنیم و برای حیوانات اشک بریزیم و این محبتی که برای دیگران می‌کنیم جزو حقوق آنهاست و این جشن نمادین است و هدف اول آن تبادل عواطف است.

انواری افزود: آنچه ارزشمند است این است که این فرهنگ دینی تجلی پیدا کند و در جهت آن حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته 14 میلیارد تومان توسط دانش‌آموزان به صورت نقدی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها