امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65875
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام مجتبی کلباسی صبح امروز در گردهمایی مدیران ستاد اقامه نماز سراسر کشور با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام مجتبی کلباسی صبح امروز در گردهمایی مدیران ستاد اقامه نماز سراسر کشور با بیان اینکه مباحث‌ها تغییر عمده‌ای با سال‌های قبل نمی‌کند، اظهار داشت: یکی دو سال در تنگناهای شدیدی از نظر بودجه بودیم که البته جزو مشکلات عمومی کشور بود.

وی ادامه داد: امیدواریم در سال آینده این مشکلات را نداشته باشیم و یا مشکلات کمتر شود.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه مشکلات روبرو قابل پیش‌بینی نیست، افزود: بهبودی که در بودجه ستاد از نظر قانونی پدیدار شده و ردیفی که در این زمینه اخذ شده اگر درصد زیادی از آن نیز محقق شود در سیاست‌های کاری ستاد اقامه نماز کشور تفاوتی نمی‌کند.

وی تصریح کرد: اگر بودجه در نظر گرفته شده تحقق یابد باز هم بی‌نیاز از مشارکت دستگاه‌های مختلف نیستیم چون هزینه‌ها رو به تزاید است و همچنان باید سیاست‌های ترسیم شده را دنبال کرد.

کلباسی به سیاست بازسازی نیروهای ستاد اقامه نماز کشور اشاره داشت و در این زمینه گفت: هیچ دستگاه و سازمانی بدون اینکه نیروهایش را از جهات مختلف بازسازی کند نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.

وی با اشاره به مثال اینکه اگر باغی بخواهد به حیات خود ادامه دهد نیازمند آن است که نهال‌های تازه در آن کاشته شود بر اهمیت بازسازی نیروهای ستاد اقامه نماز در کشور صحه گذاشت.

*تحکیم جایگاه ستاد اقامه نماز کشور در مسائل قانونی

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به روند تجهیز به اتوماسیون اداری در ستادهای اقامه نماز بر لزوم وفق همه واحدها در سراسر کشور با این مهم تأکید کرد و افزود: طبیعتاً سال آینده این موضوع از حساسیت بیشتری برخوردار خواهد بود زیرا با توجه به استقرار سیستم اتوماسیون جدید ستادهای اقامه کشور الزاماً باید در این عرصه حضور فعال‌تری داشته باشند.

وی تحکیم جایگاه ستاد اقامه نماز کشور در مسائل قانونی را از دیگر سیاست‌های هدف عنوان کرد و گفت: جایگاه قانونی ستاد باید محرز شود چراکه تاکنون بر اساس ارادت به آقای قرائتی و علاقمندی افراد کارها پیش می‌رفته اما اگر بند قانونی پیدا کند کارها روال بهتری خواهد گرفت اگر چه این ستاد بر اساس منویات مقام معظم رهبری کارها را پیش می‌برد.

کلباسی با بیان اینکه در برنامه‌ها سعی بر این است که برنامه‌های پراثر توسعه پیدا کرده و برنامه‌های کم ‌اثر حذف شوند، ابراز داشت: در این هدف، بحث بر روی مباحث عملیاتی و خوب تر با حذف برنامه‌های کم‌اثر است.

وی با تأکید بر لزوم توسعه برنامه یاوران نماز و نهادینه کردن این فریضه دینی گفت: این مهم از مسائل جدی ستاد اقامه نماز در کشور است زیرا این موضوع با اهداف ترسیم‌ شده‌ پیش رو، نتایج خوبی را خواهد گذاشت.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هنوز موفق نشده‌ایم وقت نماز حداقل اطراف حرم‌ها را تعطیل کرده و به اقامه نماز ببریم، افزود: این به آن دلیل است که این توفیق حاصل نشده که فرهنگ ترویج نماز را در جامعه جا بیندازیم.

وی با بیان اینکه در قم گروهی مردمی در زمان اقامه نمازها پاساژها را نیز تعطیل می‌کنند تصریح کرد: متأسفانه تحقیقاً متوجه شده‌ایم که در این رویکرد حسنه ستاد اقامه نماز هیچ نقشی نداشته و تنها گروه مردمی بانی این مهم هستند.

کلباسی با بیان اینکه مشکلات موجود نشان از آن دارد که 50 درصد راه را گم کرده‌ایم افزود: نباید دل به ادارات خوش کرد بلکه باید به خوبی وارد عمل شویم.

* لزوم تخصصی کردن تبلیغ نماز

وی با بیان اینکه توسعه «یاوران نماز» از سیاست‌های ستاد اقامه نماز کشور است تأکید کرد: این طرح باید سال آینده سال آینده در کشور عملی شود تا در یک مقطع زمانی بتوانیم جمعیت انبوهی را در زمینه امر نماز دغدغه‌مند کنیم.

کلباسی با اشاره به سیاست ستاد اقامه نماز کشور در تکیه بر عنصر رسانه نیز عنوان کرد: در این راستا در جشنواره فیلم فجر با انتخاب فیلم‌های مرتبط با نماز وارد شده‌ایم چرا که معتقدیم عنصر هنر بسیار موثر است.

وی بر لزوم تخصصی کردن تبلیغ نماز صحه گذاشت و گفت: این مهم می‌تواند با ایجاد یک مرکز تخصصی نماز در قم پیگیری شود که در این راستا گام‌هایی برداشته شده است.

کلباسی اظهار داشت: با توجه به اهداف ترسیم شده امیدواریم هر بیشتر و بهتر بتوانیم به صورت عملی و دانش‌بنیان در بحث تبلیغ تخصصی نماز وارد شویم، چون یک موضوع منظم و تخصصی است و مردم نیز بیشتر استقبال خواهند کرد.

وی با بیان اینکه عیب از ما است که آنچه که مورد نیاز مردم است تولید نمی‌کنیم گفت: اگر تبلیغ نیز تخصصی شود مردم بیشتر استقبال می‌کنند.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر تولیدات نو در عرصه مکتوب و نرم‌افزارها و سایر تولیدات هنری توجه به این موضوع جهشی در امر تولیدات است، افزود: در حال حاضر از هر کتابی که منتشر می‌شود 10 جلد به ستاد اقامه نماز‌های استان‌ها فرستاده می‌شود که برای معرفی و ترویج آن کتاب است و نباید آنها را اهدا کنید.

وی با تأکید بر اینکه در ارتباط با سایت اطلاع‌رسانی ورود بیشتری باید داشته باشید، عنوان داشت: در این زمینه امر وبلاگ‌نویسی توسط برخی استان‌ها دنبال شده است.

کلباسی افزود: عرصه مجازی عرصه‌ای است که چشم ستاد باید به آن باز باشد که در این راستا توجه دبیران ستاد اقامه نماز بسیار موثر است.

وی در پایان اضافه کرد: بازسازی نیروهای ستاد اقامه نماز در کشور باید بر اساس ازریابی‌های عمیقی باشد و به صورت واقعی انجام شود نه شکلی.
انتهای پیام/89004/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها