امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65876
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 130
ناصر برهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دستمزد سال آینده کارگران اظهار داشت: جمع بندی مباحث ...

ناصر برهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص دستمزد سال آینده کارگران اظهار داشت: جمع بندی مباحث پیرامون مزد 93 و نظر قشر کارگر روز دوشنبه هفته آینده در نشست نمایندگان کارگری در تهران انجام میشود.

دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران ادامه داد: سبد هزینه خانوار چهار نفره در همه استانها از مدتها پیش در کمیته‌های دستمزد بررسی و  رقم آن نهایی شد که این رقم  ماهیانه برای خانوار چهار نفره در استان تهران حدود یک میلیون و 700 هزار تومان محاسبه شده است.

وی افزود: اگرچه حقوق سال آینده کارکنان دولت 18 درصد افزوده شده، اما ما کاری با آن بخش نداریم و به هیچ عنوان زیر بار افزایش دستمزد کمتر از قانون و تورم نمی‌رویم.

برهانی در پاسخ به این سوال که در سال‌های اخیر هیچ گاه دستمزد به اندازه تورم افزایش نداشته، گفت: به هر حال باید به سمت نزدیک شدن دستمزد به نرخ تورم و کم شدن فاصله این این دو شاخص برویم.

به گزارش فارس،‌ طبق اعلام معاون روابط کار وزارت کار، حداقل دستمزد سال آینده کارگران هفته قبل از هفته پایانی اسفند تعیین می‌شود و قبل از برگزاری جلسه رسمی شورای عالی کار یک نشست سه جانبه برای رسیدن به نظر واحد تشکیل می‌شود.
انتهای پیام/آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها