امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65904
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا مرندی ظهر امروز در سمینار سراسری تغذیه، رشد و تکامل نوزادان و کودکان که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا مرندی ظهر امروز در سمینار سراسری تغذیه، رشد و تکامل نوزادان و کودکان که در تالار ابن سینا مشهد با حضور متخصصان و مسئولان استانی و کشوری برگزار شد، اظهار کرد: سلامت برای همه افراد جامعه از ارزش والایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه هنوز شاهد آمار بالای مرگ‌ومیر در کودکان و نوزادان هستیم، افزود: باید برای کاهش این آمار اقداماتی صورت گیرد و سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت می‌تواند گامی مؤثر در این زمینه باشد.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور افزود: توجه به همه ابعاد سلامت در این راستا مهم بوده به ویژه متمرکز شدن در حوزه سلامت معنوی از دوران بارداری و پس از تولد بسیار حائز اهمیت است.

مرندی اضافه کرد: ساعات نخست زندگی مهم‌ترین ساعات به لحاظ ایجاد عمیق‌ترین احساس عاطفی میان مادر و کودک بوده و آمار مرگ و میر نوزادانی که در ساعت اول زندگی با شیر مادر تغذیه شده‌اند نسبت به نوزادانی که پس از 24 ساعت با این روش تغذیه بر روی آنان صورت گرفته کمتر است.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: تغذیه، رشد، واکسیناسیون، آموزش فرزندپروری و ... به والدین می‌تواند گامی مؤثر در همه ابعاد سلامت است.

وی با اشاره به اینکه خداوند بشر را با پتانسیلی عظیم آفریده و توجه به رشد و تکامل جسمی و معنوی نوزادان وظیفه ماست، گفت: شخصیت اجتماعی و معنوی و تکاملی هر فرد در بزرگسالی منوط به توجه ما به موارد ذکر شده در کودک است.

مرندی با بیان اینکه در روند تکاملی هر فرد، ژن نیز تأثیر دارد افزود: بیشترین تأثیر در این روند را عوامل محیطی، احساسات رفتاری، چاقی، بیماری‌های غیر واگیر و ... در جسم و روح دارند.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در تمامی ابعاد سلامت از دوران بارداری و پس از تولد باعث حضور افرادی سالم و تکامل یافته با آینده‌ای روشن و نسلی برومند در جامعه می‌شود.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در پایان با بیان اینکه 4 مخاطره سوء تغذیه مانند فقر آهن و کمبود ید، افسردگی مادر، ناکافی بودن عوامل محیطی و آلودگی‌های محیط زیست کودکان را تهدید می‌کند، افزود: باید سرمای‌گذاری‌ها برای سلامت جسمی و معنوی کودکان در آینده ،از زمان کودکی و پیش‌دبستانی انجام شود.

انتهای پیام/2202/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها