امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65907
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، ششمین عصرانه ادبی فارس به پاسداشت نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی اکبر خلیلی اختصاص داشت که این ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، ششمین عصرانه ادبی فارس به پاسداشت نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی اکبر خلیلی اختصاص داشت که این مراسم با حضور سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسنی مدیر بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان، رضا اسماعیلی، محمدعلی گودینی، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، مجتبی رحماندوست، نعمت‌الله سعیدی، حسین قرایی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در سالن اجتماعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام زائری نویسنده پیشکسوت ادبیات انقلاب اسلامی، بیان داشت: معتقدم یکی از خلاءهایی که الان در بحث حوزه فرهنگی جبهه انقلاب وجود دارد، خلاء برخی از ارتباط‌ها است.

وی اضافه کرد: متأسفانه جریان غیر انقلابی به دلیل اینکه خودش را در موضع انفعال و اقلیت و ضعف تلقی می‌کند، همیشه همین جور است یعنی کسی که خودش را در موضع ضعف می‌بیند، ارتباطش بیشتر و دلبستگی‌ها، همراهی‌ها و روابط عاطفی بیشتری دارد و همین مهم باعث می‌شود که قدرت‌هایی به وجود بیاید.
 حجت‌الاسلام زائری ادامه داد: متأ‌سفانه چون ما خیال می‌کنیم که همه چیز دست خودمان است و البته اشتباه هم می‌کنیم، تصور می‌کنیم که بسیار قوت و قدرت داریم که این مهم باعث می‌شود که خیلی وقت‌ها هوای همدیگر را نداشته باشیم؛ اما جلسات پاسداشت‌های شاعران و نویسندگان انقلابی از این جهت موضوعیت دارد.

وی افزود: بنده واقعاً اعتقاد دارم و شک ندارم که پدر حقیقی ما امیرالمؤمنین (ع) از دیدن فرزندان خودش در این گونه جلسات شاد می‌شود، بر اساس فهم ناقص و کودکانه خود می‌گویم که اگر پدری باشم که از دنیا بروم و روحم شاهد باشد که فرزندانم دور همدیگر شاد هستند، قطعاً خوشحال می‌شوم به همین منظور قطعاً حضرت امیر (ع) از اینکه می‌بینند، بچه‌های انقلاب دور هم جمع شده و با هم نزدیک‌تر، مهربان‌تر و دوست‌تر هستند، خوشحال می‌شوند به خصوص در جبهه انقلاب.

حجت‌الاسلام زائری بیان کرد: امروز اگر بخواهیم بگوئیم، جهاد اکبر، این جهاد به معنی جنگ نرم تعبیر می‌شود، به همین منظور در حوزه جنگ نرم اتفاقاً این روابط بوده که بسیار تعیین‌کننده است.

وی ادامه داد: متأسفانه ما گاهی وقت‌ها بر خلاف رویه پیامبر اکرم (ص) و امیرالمؤمنین (ع) و در نهایت اهل بیت (ع)، همش جهات منفی را مدنظر می‌گیریم که اتفاقاً ‌وقتی نگاه می‌کنیم، می‌بینیم در این عالم پر آشوب و پر هیاهو، با یکدیگر علی‌رغم خیلی از اختلافات به هم نزدیک‌تر هستیم تا با دیگران؛ یعنی در عالم پرآشوبی که تکفیری‌ها، وهابیون و بهایی‌ها از یک طرف و کلیساهای خانگی از سوی دیگر با هم کار می‌کنند، نگاه می‌کنید که شهرهایی همانند قم، اصفهان، مشهد و تهران همه مشغول کار هستند الا شیعیان امیرالمؤمنین (ع) که ادعایشان گوش فلک را کر می‌کند و کمتر از همه هم همت دارند و کار می‌کنند.

حجت‌الاسلام زائری عنوان کرد: روز به روز فاصله‌هایمان دارد، بیشتر می‌شود اما حیف و اسباب تأسف است که احساس شود، همین افراد با یکدیگر فاصله دارند، ما هر چه بیشتر بر روایات اجتماعی نگاه می‌کنیم، به این مهم دست می‌یابیم که بر موضوع صله رحم و دیدار از مریضان بسیار اشاره شده است.

وی افزود: برپایی این گونه جلسات به همت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنیاد ادبیات داستانی و همت بلند حسین قرایی قطعاً زیر نظر امام عصر (عج) است از این بابت خوشحالیم و فکر می‌کنم ما به عنوان عبادت دور همدیگر جمع شدیم که انشاءالله خداوند از همه ما قبول کند و عمر آقای خلیلی طولانی و با عافیت همراه باشد.
 * قرایی: «اکبر خلیلی» قلمش را وقف انقلاب کرده و همیشه از عدالت دم می‌زند

حسین قرایی استاد زبان و ادبیات فارسی در این مراسم بیان داشت: یک روز به خانه «محمود گلابدره‌ای» در سوهانک رفتم و روی میزش کتاب «نون تافتون» را دیدم از آن جا بود که اکبر خلیلی را شناختم.

وی اضافه کرد: کتاب «نون تافتون» را چندین بار در کلاس‌های درسم بردم و دانشجویان با شیفتگی تمام، به واژه‌های زیبایش گوش می‌سپردند و جالب بود که کتاب‌های دیگرش را نیز از من جست‌وجو می‌کردند.

قرایی ادامه داد: اکبر خلیلی نویسنده‌ای است که همیشه از عدالت و صداقت دم می‌زند و قلمش را وقف انقلاب کرده است. چراکه کتاب «یکی شاهزده می‌شود» این نویسنده، زیبایی‌هایی همانند عدالت را برای مخاطب به خوبی ترسیم کرده است.

وی افزود: آقای خلیلی در کتاب «کعبه هفتاد» به معنی واقعی کلمه، به ترسیم زندگی جانبازان پرداخته است و در حقیقت با قلم اثرگذارش، تصاویر زیبایی از حج جانبازان را آفریده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار