امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6591
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 199
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، چند سال پیش، در سفری عازم کشور عراق شد. آقای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، چند سال پیش، در سفری عازم کشور عراق شد. آقای هاشمی در این سفر با رئیس جمهور عراق و آیت الله سیستانی دیدار کرد.

روزنامه جمهوری اسلامی که گفته می شود مواضع نزدیکی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دارد، پس از این سفر، اقدام به انتشار جزئیات آن در چندین گزارش جداگانه کرد.          

در شانزدهمین گزارشی که از سفر آقای هاشمی در روزنامه مسیح مهاجری منتشر شد، به دیدار او با آیت‌الله سیستانی اشاره شده که در آن این مرجع تقلید شیعیان درباره لزوم تبعیت آقای هاشمی از رهبر معظم انقلاب اسلامی نکاتی را بیان کرده اند.

در این گزارش که با عنوان "با هاشمی رفسنجانی در حیاط خلوت سردار قادسیه" و در 9 خرداد ماه امسال منتشر شده، عنوان شده است که در ابتدای دیدار، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  از عملکرد آیت‌الله سیستانی در عراق تشکر می کنند.         

در ادامه این گزارش آمده است: "آیت‌الله سیستانی به رسم همه علما که خودشان را هیچ کاره می دانند و به قول معروف شکسته نفسی می کنند در جواب گفتند : همه کارهای عراق دست شماست شما باید ائتلاف را حفظ کنید من که کاره ای نیستم و اینجا چیزی دست من نیست اختیاردار من نیستم .              

آقای هاشمی رفسنجانی گفتند : بله شما قانونا اختیاری ندارید ولی نفوذتان زیاد است و می توانید کارهای فوق قانون انجام بدهید و مردم عراق و مسئولین هم از شما اطاعت می کنند.             

پیدا بود که آیت‌الله قصد ندارند به این بحث تن بدهند و می‌خواهند موضوع را عوض کنند. لذا در جواب گفتند: شما اگر خودتان در ایران متحد باشید همه مشکلات حل خواهد شد.          

آقای هاشمی رفسنجانی گفتند : ما اختلاف نداریم . من و رهبری با هم خیلی خوب هستیم و هیچ مشکلی نداریم. البته گاهی اختلاف نظرهائی پیش می آید ولی هر جا نتوانیم حل کنیم من کوتاه می آیم و از ایشان تبعیت می کنم .

آیت الله سیستانی گفتند : بله خبر دارم که شما گفته اید نظر ایشان برایتان حجت است و تبعیت می کنید ولی مصاحبه آقای زیباکلام باشما را که خواندم دیدم شما با هم اختلاف زیادی دارید. این کتاب برای من مهم بود و من آنرا دو بار خواندم . 

آقای هاشمی رفسنجانی گفتند : اینها مهم نیست چون مباحث فکری است . آنچه مهم است اینست که در عمل ما متحد عمل می کنیم و به نظر رهبری عمل می شود.  

این بحث هرچه ادامه پیدا کرد آیت الله قانع نشدند و حدود نیمساعت به همین مطالب گذشت تا اینکه آقای افشار مسئول تشریفات از همه حضار خواست دو آیت الله را تنها بگذارند تا صحبت ها را بطور خصوصی ادامه دهند."

آنچنان که روایتگر گزارش سفر آقای هاشمی در ادامه عنوان کرده است، رئیس مجمع تشخیص مصلحت، جزئیات این دیدار خصوصی و تاکید آیت الله سیستانی بر تبعیت آقای هاشمی از ولایت فقیه را فاش نکرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها