امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65914
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، سازمان ملل متحد در گزارشی درباره بحران سوریه قدرت‌های بزرگ را مسئول شکست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، سازمان ملل متحد در گزارشی درباره بحران سوریه قدرت‌های بزرگ را مسئول شکست توقف جنگ در سوریه خواند و از آنها انتقاد کرد.

بازرسان حقوق بشر سازمان ملل روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کردند که همه طرف‌ها در جنگ داخلی سوریه با استفاده از توپخانه و تاکتیک‌های محاصره، غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند و قدرت‌های بزرگ مسئول ارتکاب چنین جرائم جنگی در این کشور هستند.

در این گزارش از شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده است که جرائم جنگی در سوریه باید در دادگاه جنایی بین‌المللی تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد.

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل می‌گوید که مسئولیت اینکه طرف‌ها با خیالی آسوده به نقض قوانین جنگی در سوریه می‌پردازند بر عهده شورای امنیت سازمان ملل است.

بنابراین گزارش، این قبیل اقدامات باعث فراهم شدن فضا برای افزایش بازیگران در سوریه شده که هر طرف دستور کار خود را دنبال می‌کند و این مساله به رادیکالیزه شدن فضا و افزایش خشونت‌ها در سوریه دامن زده است.

در این گزارش آمده است؛ نیروهای دولت سوریه تحت فرمان بشار اسد شهرهایی مثل حمص را محاصره کرده و با بمباران آن مانع از دستیابی آنها به غذا و دارو می‌شوند.

این گزارش همچنین می‌گوید که نیروی هوایی سوریه با استفاده از بمب‌های بشکه‌ای در شهر حلب صدها نفر از غیرنظامیان را کشته است و بسیاری دیگر را مجروح کرده است.

براساس این گزارش، شبه نظامیانی که برای براندازی حکومت بشار اسد می‌‍جنگند به ویژه جنگجویان القاعده حمله به غیرنظامیان را افزایش داده و اقدام به گروگانگیری می‌کنند، زندانیان را اعدام می‌کنند و دست به ارعاب و وحشت می‌زنند.

این گزارش 75 صفحه‌ای بین 15 تا 20 جولای تهیه شده و هفتمین گزارشی است که سازمان ملل درباره بحران سوریه از سال 2011 ارائه می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها