امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65920
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور شامگاه سه‌شنبه در جلسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در تبصره 21 قانون بودجه سال 93 دولت را مکلف نموده که منابع حاصل از اجرای طرح هدفمندی را در میان خانوارهای هدف و نیازمند توزیع کند، اما نحوه تشخیص خانوارهای نیازمند را برعهده دولت قرار داده است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه هدف دولت از اجرای طرح هدفمندی تنها افزایش قیمت و کسب درآمد نیست، تصریح کرد: هدف اصلی دولت از اجرای گام دوم طرح هدفمندی، رفع مشکلات ناشی از اجرای نادرست مرحله اول ، بهبود اوضاع اقتصادی کشور و رفع نواقص، کاستی‌ها و تنگناهای موجود در حوزه سلامت، محیط زیست، تولید و اشتغال کشور است.

جهانگیری خاطر نشان کرد: هرچه میزان افرادی که به طور داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند بیشتر باشد، توان دولت نیز به همان میزان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیشتر خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: ستاد هدفمندی یارانه‌ها تا قبل از پایان سال جاری برنامه زمانبندی و نحوه دقیق اجرای فاز دوم طرح هدفمندی را نهایی خواهد کرد اما میزان افزایش قیمت‌ها و زمان اجرای هر بخش، پس از تصمیم‌گیری نهایی، از طریق مراجع رسمی به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جهانگیری همچنین ایجاد امنیت غذایی برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه و ارائه خدمات مناسب درمانی و پوشش بیمه برای این افراد را از اولویت‌های اصلی دولت همزمان با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال 93 اعلام کرد.

وی با انتقاد از برخی افراد که با اظهار نظر و گمانه‌زنی‌های نسنجیده در خصوص طرح هدفمندی، قصد نگران ساختن مردم را دارند، از کارشناسان، مدیران و صاحب‌نظران خواست بدون اطلاع دقیق و آگاهی از جزئیات برنامه‌های دولت، در خصوص قیمت‌ها و نحوه و زمان اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی اقدام به مصاحبه ننمایند.

در این جلسه درخصوص شکل و محتوای «فرم درخواست افراد نیازمند و متقاضی دریافت یارانه» بحث و بررسی و مقرر شد تغییرات و اصلاحاتی در آن اعمال شود.

در ادامه این نشست، ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها تصویب نمود فرمهای درخواست افراد نیازمند پس از تعطیلات نوروزی و بر اساس برنامه زمانبندی که بعداً اعلام خواهد شد، در اختیار مردم قرار گیرد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها