امروز : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 5
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65928
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد سید عباس عراقچی امشب در نشست «بزم اندیشه مؤسسه مشاوره جوانان آستان قدس رضوی» که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد سید عباس عراقچی امشب در نشست «بزم اندیشه مؤسسه مشاوره جوانان آستان قدس رضوی» که در سالن اجتماعات این مؤسسه برگزار شد، اظهار کرد: دشمنی ایران با آمریکا سرجای خود باقی‌مانده ‌و ‌تنها در حال مذاکره روی یکی از مشکلات خود هستیم.

وی تصریح کرد: تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران به قوت پشتیبانی مردم و دست پر به لحاظ علمی در مذاکرات شرکت می‌کند.

عضو تیم مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 با بیان اینکه تحریم‌ها نمی‌تواند ملت ایران را مجبور به عقب‌نشینی کند خاطرنشان کرد: ما در 10 سال گذشته در برابر غربی‌ها و ستمگری آنها مقاومت کرده‌ایم و چیزی که تا آخرین قطره خون برای آن می‌جنگیم استقلال و عزت کشور ماست.

عراقچی با اشاره به دستاوردهای مذاکرات ژنو بیان کرد: یکی از مهمترین دستاورد مذاکرات ژنو حق غنی‌سازی برای کشور ایران است.

وی ادامه داد: تمام تحریم‌ها و فشارهایی که آمریکا در چند سال گذشته به ایران وارد کرده ‌برای پیشگیری از دستیابی ایران به غنی‌سازی ‌بوده است.

معاون وزیر خارجه تأکید کرد: در واقع ما در مذاکرات ژنو آمریکا را وادار به احترام گذاشتن به حق دستیابی به انرژی صلح‌آمیز برای ملت ایران کردیم و تمام صحبت‌های مقامات غربی که اشاره به غیر از این موضوع می‌کنند در واقع تنویر افکار عمومی و جوسازی رسانه‌ای است.

عراقچی با تأکید بر اینکه توافق ژنو در واقع به نفع ملت ایران بسته شده است، متذکر شد: اورانیوم غنی‌شده 20 درصد کاربرد آنچنانی برای اهداف هسته‌ای ایران ندارد، ولی به محض اینکه غربی‌ها از مفاد قرارداد توافق ژنو عدول کنند ظرف 24 ساعت غنی‌سازی 20 درصدی دوباره آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: مشاوران دانشمند در زمینه هسته‌ای در تمام مذاکرات با 1+5 همراه با تیم مذاکره‌کننده هستند و آنها را در راستای رسیدن به اهداف مشروع ایران اسلامی راهنمایی می‌کنند.

این عضو تیم مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5، با اظهار خوشحالی از توجه مردم به نتایج مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: واکنش مردم نشان‌دهنده میزان آگاهی و انگیزه بالای آنها در مسائل مربوط به خودشان و نماد یک بلوغ سیاسی است.

عراقچی ادامه داد: خواسته اصلی ما در این توافقات قائل شدن حق غنی‌سازی و برداشته شدن تحریم‌ها برای ملت ایران است که تا حدود زیادی به آن دست پیدا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در مذاکرات بحث اعتمادسازی یکی از اهداف اصلی طرفین باید باشد خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در این مسیر به سمت جلو پیش می‌رود تا به یک راه حل جامع و کامل در مورد مسائل هسته‌ای دست پیدا کند.
انتهای پیام/2202/ط40
برچسب ها:
آخرین اخبار