امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65932
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مصطفی افضلی‌فرد عصر امروز در مراسم تجلیل از خیرین مسکن‌ساز اردبیل اظهار داشت: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مصطفی افضلی‌فرد عصر امروز در مراسم تجلیل از خیرین مسکن‌ساز اردبیل اظهار داشت: در آسودگی، آرامش خانواده‌ها و رفع دغدغه‌های آنها تولید مسکن جایگاه ارزشمندی دارد به طوریکه امام علی (ع) نیز خطاب به والیان خود تأمین سرپناه مناسب و معاش آبرومند را توصیه کرده به طوریکه دو کلید سعادت دنیا و آخرت تقوا و ثروت معرفی شده است.

وی تصریح کرد: مشکل ما در جامعه این است که نمی‌توانیم یک جا تقوا و ثروت را جمع‌ کنیم و از ثمرات آن بهره بگیریم چرا که عده‌ای کج‌اندیش اسلام را به گونه‌ای تبلیغ کردند که گویی این مکتب ترویج‌کننده فقر است و با ثروت و آسایش میانه خوبی ندارد.

افضلی‌فرد در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: اگر ثروت جامعه در دست نیکوکاران باشد، کارها شایسته انجام می‌شود اما اگر به دست فاسقان بیفتد آن را در مسیر مطامع خود به کار می‌گیرند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه براساس سرشماری 85 از تعداد خانوارهای کشور حدود 1.5 میلیون خانوار صاحب سرپناه و مسکن نبوده و مجلس مصوب کرد تا در قالب مسکن مهر سرپناهی برای آنها تولید شود، اضافه کرد: این امر را بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید عهده‌دار شدند تا نسبت به ساخت مسکن به شکل‌های مختلف 99 ساله، اجاره‌ای، بافت فرسوده، اقشار ایثارگر و صنعتی‌ساز اقدام کنند.

وی بیان کرد: مسکن مهر طرح عمده و موفقی در تأمین سرپناه برای نیازمندان بود اما به دلیل آن که درست و دقیق اجرا نشد مشکلات و آسیب‌هایی را به همراه داشت که مهمترین آن ساخت مسکن با کیفیتی پایین و بی‌توجهی به انتخاب زمین مناسب بود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس یادآور شد: با دعوت وزیر راه و شهرسازی به این کمیسیون ما به صراحت سئوال کردیم که دولت یازدهم برای مسکن مهر چه برنامه‌ای دارد که وزیر اعلام کرد ما حاضر به ادامه اجرای طرح مسکن مهر نیستیم و برای تداوم آن هیچ برنامه‌ای نداریم اما تلاش می‌کنیم تا زیرساخت‌ها و روبناهای مسکن مهر تکمیل شده و به اتمام برسد.

افضلی‌فرد در ادامه گفت: مسکن مهر هم اکنون با نقایص بسیاری روبه‌روست به طوری که مردم گله‌مند نبود زیرساخت همچون آب و فاضلاب، گاز، برق و تلفن هستند که تصمیم دولت برای تکمیل مسکن مهر و تحویل آبرومند آن می‌تواند حرکت مؤثر باشد.

وی افزود: ما در استان اردبیل نیز با همکاری استانداری اردبیل و دستگاه‌های ذیربط قرار است لیستی از نواقصات مسکن مهر تهیه شود تا با تحویل به وزارت راه و شهرسازی و پیگیری آن بتوانیم مساکن مهر را به سرعت تکمیل و تحویل متقاضیان دهیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان عدم نقدینگی، کیفیت نامناسب ساخت و ساز،‌ عدم نظارت‌ها، فقدان مکان‌یابی مناسب و واگذاری زمین بدون قوانین و مقررات خاص را از مشکلات و نارسایی‌ها بیان کرد و اظهار داشت: ‌در این بین مساکن مهر با مشکل اساسی کیفیت پایین تولید روبه‌رو هستند.
انتهای پیام/62001/ش‌30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها