امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65947
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، نشست روسای بسیج اساتید استان‌های کشور ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید، نشست روسای بسیج اساتید استان‌های کشور با حضور سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید در محل سالن جلسات سازمان بسیج اساتید برگزار شد.

سهراب صلاحی در این نشست با اشاره به موضوعات مهم روز کشور بویژه موضوع اقتصاد مقاومتی و رهنمودها و تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه به سران سه قوه و دستگاه‌های اجرایی کشور، گفت: کشور چون در حوزه‌های سیاسی، دفاعی- امنیتی و علم و فناوری دارای نظام است، پیشرفت‌ها و دستاوردهای بسیار خوبی داشته است. مشکل اساسی در دو حوزه اقتصادی و فرهنگی بدلیل فقدان نظام است که 24 بند ابلاغی مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی در صورت تلاش دولت ،مجلس و دانشگاه‌ها می‌تواند مبنای نظام اقتصادی را شکل دهد.

وی ادامه داد: تبیین مفهوم، مبانی و فرهنگ سازی و تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان غالب در کشور و همچنین آموزش کارآفرینان مردمی به طور گسترده در دستور کار سازمان بسیج اساتید کشور قرار گرفته است.

به گفته وی گفتمان سازی و تبدیل این موضوع به مطالبه عمومی ملت، آموزش کارآفرینان مردمی بخصوص با کمک و مشارکت شبکه بی‌نظیر فرماندهان جنگ نرم، واردکردن حلقه‌های علمی در حل معضلات و مشکلات کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و مراکز تولیدی کشور را از جمله راهکارهای موثر در تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: اساتید بسیجی و دانشگاهیان باید با گفتمان سازی و تبیین تمایزات و تفاوت‌های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد ریاضتی بپردازند.

صلاحی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی و برکات و دستاوردهای آن منشاء حل بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور است اضافه کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان بسیج اساتید و دانشگاهیان گفتمان سازی برای تشکیل دولت در تراز نظام اسلامی است. مشکل در حال حاضر فقدان این گفتمان است و گفتمان سازی برای تشکیل دولت و مجلس در تراز نظام باید دغدغه ما باشد.
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع مذاکرات هسته‌ای و بیانات تهدید آمیز غرب خاطر نشان ساخت: مردم به خصوص جامعه دانشگاهیان از دولت محترم و دستگاه دیپلماسی انتظار دارند که محکم جواب یاوه گویی‌های قداره بندان آمریکایی که شریرترین انسان‌های روی زمین و تاریخ هستند را بدهند.

وی تصریح کرد: عصبانیت آمریکایی ها از ایران اسلامی بیش از هر علتی به جهت شکست سنگینی است که نظام اسلامی در عراق و اینک در سوریه بر آنها و هم پیمانانشان وارد کرده است.

بر پایه این گزارش در این نشست اساتید و روسای بسیج استان‌ها پیرامون موضوعات مهم روز کشور و منطقه؛ همچنین، برنامه‌ها و اولویت‌های سازمان بسیج اساتید در حوزه‌ های مختلف بویژه کارگاه‌های جنگ نرم، اقتصاد مقاومتی، حلقه‌های علمی و صالحین  و محور تمدن نوین اسلامی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها