امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65948
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزای فارس، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی درحاشیه دومین روز پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری دوره چهارم در جمع ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزای فارس، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی درحاشیه دومین روز پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری دوره چهارم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه مذکور چالش‌های و مشکلات عمده اقتصاد را با خبرگان در میان گذاشتیم تصریح کرد:‌ البته در این جلسه گفتیم که چه برنامه‌هایی دولت برای آرامش بازار اقتصاد دارد.

وزیر اقتصاد همچنین اظهار داشت که در ماه‌های گذشته دولت‌کارهای خوبی برای ایجاد آرامش و کنترل تورم در بازار انجام داده است.

وی بابیان اینکه در حال حاضر تورم ماهانه از 3 و نیم درصد به 4 دهم درصد کاهش یافته تصریح کرد:‌ این اتفاق ناخودآگاه در حفظ قدرت پول ملی اثرگذار است.

طیب نیا ادامه داد: سیاست‌های اجرایی دولت باعث شده است چرخ اقتصاد کشور  در حال به حرکت درآمدن باشد.

وزیر اقتصاد هم چنین با اشاره به ابلاغ سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در باره اقتصاد مقاومتی گفت:‌ در دولت درحال طراحی و برنامه ریزی عملیاتی برای اجرای این ابلاغ رهبری هستیم.

وی همچنین درباره برنامه بانک مرکزی برای وصول مطالبات معوق بانکی گفت:‌ به افرادی به دلیل شرایط اقتصادی و بدهی معوق به بانک‌ها بر اساس برنامه بانک مرکزی، تسهیلات داده می‌شود تا با فعال کردن واحدهای تولیدی خود بدهی‌هایشان را در تاریخ و مدت‌های معین بپردازند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی همچنین درباره افرادی که عمداً در پرداخت بدهی خود به بانک‌ها قصور می‌کنند  گفت:‌ بانک مرکزی با برنامه‌ریزی و قاطعیت مطالبات خود را پیگیری و به ثمر می‌رساند.

طیب نیا همچنین درباره زمان اجرای هدفمندی یارانه‌ها و سقف درآمدی یارانه‌بگیران گفت: به‌زودی در این باره اطلاع‌رسانی خواهد شد و دولت نیز تلاش می‌کند تا براساس برنامه‌ریزی‌ها برای اجرایی شدن مرحله دوم هدفمندی در سال 1393 و همچنین نحوه نام‌نویسی یارانه‌بگیران اطلاع‌رسانی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها