امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65956
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، علی عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، علی عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در دیدار با تروو نماینده ویژه کشور سوئد در امور افغانستان و پاکستان و پیتر تیلر سفیر سوئد در تهران با اشاره به خدمات جمهوری اسلامی ایران برای پناهندگان افغان بر ضرورت کمک‌های جدی کشورهای غرب برای بازسازی افغانستان و تحقق وعده‌ها در این زمینه تأکید کرد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، ایجاد مسکن مناسب، فراهم نمودن زمینه‌های اشتغال، ایجاد فضای مناسب آموزشی، ایجاد و توسعه مراکز بهداشتی و درمانی و ایجاد و گسترش مراکز حرفه آموزشی را از برنامه‌های مورد توافق دانست و بر تلاش بیشتر کشورهای غربی و سازمان‌های بین‌المللی برای تحقق این برنامه‌ها تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم گفت: جمهوری اسلامی ایران هزینه‌های زیادی را پرداخت نموده و شهدای زیادی را در این راه تقدیم نموده است.

عبداللهی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان و فراهم نمودن زمینه مناسب برای اخذ آراء پناهندگان افغانی ساکن در ایران خبر داد.

تروو نماینده ویژه کشور سوئد در امور افغانستان و پاکستان نیز در این دیدار از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک و پشتیبانی به پناهندگان افغانی طی چند دهه اخیر تجلیل نمود و نقش ایران را در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر مثبت و قابل توجه ارزیابی کرد.

وی با اشاره به سفر 4 سال گذشته خود به تهران و بازدیدهای صورت گرفته از مرز مشترک ایران افغانستان از همکاری های جمهوری اسلامی ایران با کشور سوئد قدردانی نمود و خواستار همکاری مشترک دو طرف جهت اجرای پروژه های مشترک در داخل خاک افغانستان و مناطق مرزی مشترک با جمهوری اسلامی ایران در امر توسعه عمرانی و اقتصادی شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها