امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65988
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از چابهار، شهرستان چابهار با جاذبه‌های طبیعی گردشگری، بناهای تاریخی و جاذبه‌های بکر و سواحل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از چابهار، شهرستان چابهار با جاذبه‌های طبیعی گردشگری، بناهای تاریخی و جاذبه‌های بکر و سواحل زیبا هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران از تمام مناطق کشور است.
 سواحل صخره‌ای:

در کناره‌های دریای عمان و در قسمت جنوبی شهرستان چابهار، صخره‌های بزرگ که در اثر پیشروی آب دریا و فرسایش سنگ‌های رسوبی به وجود آمده، چشم‌انداز زیبایی را تشکیل می‌دهد که به عنوان یکی از دیدنی‌ترین سواحل جنوبی ایران مطرح است.

 

                       

تالاب لیپار:

در 15 کیلومتری شهر چابهار و در مسیر جاده ساحل چابهار - گواتر تنگه‌ای صخره‌ی مشرف به دره‌ای سر سبز و زیبا که از بالای آن روستای لیپار درمیان سبزه‌زارها پیدا است و تالاب لیپار جای دارد این آبگیر مامن پرندگان و رستنگاه بوته‌ها و درختچه‌های فراوان است.

منطقه آزاد چابهار- صنعتی چابهار:

جاذبه‌های فراوان تجاری و تفریحی منطقه آزاد چابهار باعث شده که چابهار به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگران برای سفر به استان مطرح است.

ترکیب جاذبه‌های طبیعی- تاریخی - تجاری باعث شده هر روز که می‌گذرد اهمیت شهرستان چابهار بر همگان معلوم شود.

منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با دارا بودن مناطق ویژه توریستی، پلاژهای ساحلی، ارتفاعات زیبای مشرف به دریا، هتل و غیره یکی از سه منطقه آزاد ایران در جنوب کشور است.

در این میان توجه خاص گردشگران خارجی برای بازدید از جاذبه‌های اکوتوریستی اهمیت آن را دو چندان کرده است.

سواحل دریای

 

قلعه پرتقالی‌ها:

این قلعه بر روی تپه‌ای در 9 کیلومتری چابهار مشرف به خلیج چابهار، روستا و بندر صیادی تیس قرار دارد. همچنین این قلعه توسط استعمارگران پرتغال ساخته شده است.

در این مجموعه یک مناره دیدنی که مربوط به فانوس دریایی بوده، دیده می‌شود.

مقبره سید غلامرسول:

این بنا در بلوار شهید ریگی چابهار قرار دارد، در پیشانی ورودی این بنا تزیئنات الوان با طرح‌های نقوش ستاره‌ای مشبک وجود دارد که نمای گرداگرد داخل ساختمان دارای نقاشی‌های جالبی است.

این بنا متعلق به دوره سلجوقیان است.

جنگل‌های حرا:

جنگل‌های حرا در خلیج گواتر در شرق چابهار قرار دارد این مکان زیبا همواره با خور به عنوان بیستمین تالاب بین‌المللی کشور در فهرست کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است،

جنگل‌های مانگرو از جمله منابع طبیعی تجدید شونده و از اکوسیستم‌های با قدرت تولیدی بالا بوده و تاثیر بسیار مهمی در زندگی ساحل‌نشینان از نظر تولید و خدمات دارند.

وجود این درختان علاوه بر ایجاد زیبایی در اکوسیستم خلیج گواتر دارای نقش مهم و اساسی است که از جمله آن  محل استراحت، آشیانه‌سازی و پناهگاه پرندگان آبزی و کنار آبزی و در حقیقت ضامن بقای بسیاری از پرندگان مهاجر و بومی است که علاوه بر آن زیست گاه و مامن مناسبی برای انواع مختلف جانوران شامل لاک پشت دریایی ماهیان خرچنگ‌ها میگوها و غیره است.

این درختان در حالت جنگلی نوعی حفاظت طبیعی از مناطق ساحلی را در برابر امواج و طوفان‌های سخت دریایی به وجود می‌آورند.

بومیان منطقه از شاخ و برگ حرا برای علوفه دام و از چوب آن به عنوان سوخت استفاده می‌کنند، این درختان به عنوان تعدیل کننده هوای گرم منطقه به شمار می‌روند، عامل زیبایی خاص سواحل شنی و گلی خلیج گواتر نیز هستند.

شهرستان چابهار با سواحل بکر و جاذبه‌ها و کمپ‌های گردشگری به ویژه در حاشیه تالاب پلاژ  در تعطیلات نوروز میزبان گردشگران و دوستداران طبیعت و دریا است.

انتهای پیام/75004/ن40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار