امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 65997
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
علی آذرنژاد، مدیرکل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی در حاشیه همایش خیرین مدرسه‌ساز آذربایجانی مقیم تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ...

علی آذرنژاد، مدیرکل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی در حاشیه همایش خیرین مدرسه‌ساز آذربایجانی مقیم تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در زلزله‌ای که پارسال در استان آذربایجان شرقی اتفاق افتاد، یک تعداد از مدارس آسیب دیدند و یک سری از مدارس خشت و گلی بودند که اولویت در تخریب و بازسازی آنها جلوتر افتاد.

وی ادامه داد: خیرین مدرسه‌ساز در این زمینه ورود پیدا کردند و 114 مدرسه‌ای که آسیب دیده بودند را به تنهایی یا با مشارکت دولت شروع به تعمیر و بازسازی کردند.

آذرنژاد اضافه کرد: خیرین در این عرصه حدود 30 میلیارد تومان هزینه کردند یا پروژه‌ها را در دست اجرا دارند.

وی افزود: رویکرد ما در همایش خیرین مدرسه‌ساز که در تهران برگزار شد، این بود که با کمک خیرین مدرسه‌ساز آذربایجانی مقیم تهران، پروژه‌های نیمه‌تمام در استان آذربایجان شرقی که حدود 52 پروژه هست را تکمیل کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی ادامه داد: بعد از وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی، در مدت یک ماهی که تا اول مهر داشتیم، تمام مدارس آسیب‌دیده را که آسیب جدی دیده بودند یا مدارس قدیمی بودند، خالی کردیم و در دست بازسازی داریم.

آذرنژاد ادامه داد: در آن مناطق، ۳۲ مدرسه در دست بازسازی داریم؛ ۵۲ مدرسه هم مرمت شده است.

وی درباره مدارس خطرآفرین گفت: ما از اول سال ۸۵ که شروع به بازسازی مدارس خطرآفرین کردیم تا کنون نزدیک ۳ هزار کلاس درسی را بازسازی کردیم و ۲۶۰۰ کلاس خطرآفرین از آن سال‌ها داریم؛ ضمن اینکه از سال ۸۵ به بعد، مدارس بالای ۳۰ سال ما بیشتر شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: در حال حاضر ما نزدیک به ۷ هزار کلاس درس را باید بازسازی کنیم و نزدیک به ۸ هزار کلاس درس را نیز باید مقاوم‌سازی کنیم.

وی تصریح کرد: رویکرد ما اتمام پروژه‌های نیمه تمام از سال‌های قبل است و پروژه جدید را شروع نمی‌کنیم.

انتهای پیام/    
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها