امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66006
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گردهمایی مشترک مدیران ارشد مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه  با حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گردهمایی مشترک مدیران ارشد مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه  با حضور روح اله عالمی رئیس هیأت مدیره، مدیرعامل مؤسسه و مشاوران، معاونان، مدیران مؤسسه و مدیران عامل شرکت‌های تابعه برگزار شد.

این جلسه با هدف ایجاد یکسان‌سازی دیدگاه‌ها در راستای اثربخشی و کارآمدی هر یک از شرکت‌های تابعه مؤسسه، با برقراری تعامل، همکاری تنگاتنگ و ایجاد هم‌افزایی برای فرهنگیان عضو تشکیل شد.

شهاب‌الدین غندالی، ‌مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، با تبیین هدف تأسیس مؤسسه، به واکاوی عملکرد 18 ساله این مؤسسه پرداخت و اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان تجمیع قدرت 800 هزار فرهنگی است که باید اعتبار آن را با هم‌افزایی افزایش داده و به فرهنگیان منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه مهمترین عنصر در نظام تعلیم و تربیت، معلم است، تصریح کرد: نظام آموزشی کشور ‌باید در کنار طراحی اصول نظام تعلیم و تربیت به معیشت معلمان نیز توجه کند زیرا بر اساس آموزه‌های دینی همان‌گونه که پیامبر الگو و اسوه زندگی بشر بوده و هست، معلم نیز‌ باید در کانون و محور تعلیم و تربیت قرار گرفته و الگوی دانش‌آموزان باشد.

غندالی افزود: بخشی از سردرگمی فعلی در نظام تعلیم و تربیت، گم شدن دانش‌آموزان در فضای مجازی، و روی آوردن به الگوهایی غیر از معلم، حاصل دغدغه معیشتی فرهنگیان است، لذا توجه به معیشت فرهنگیان را برای اعتلای کشور ضروری است.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تأکید بر اینکه کاهش گرفتارهای معیشتی معلم‌، هدف تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان بوده ولی متأسفانه پس از گذشت 18 سال هنوز محقق نشده‌ است، تصریح کرد: برنامه‌های مؤسسه را برای تحقق این امر با اصلاح اساسنامه آغاز شد تا عضویت بازنشستگان همچنان تداوم داشته ‌باشد؛ سهم مالکانه‌ اعضا محاسبه و در اختیارشان قرار گیرد، بازنشسته‌ها نیز بتوانند در این مؤسسه عضو شوند و سود حاصل از سرمایه‌گذاری اعضا به صورت قابل برداشت و غیربرداشت در اختیار آنان قرار گیرد.

وی با انتقاد از مدیریت شرکت‌های تابعه و تأکید بر لزوم آسیب‌شناسی در شرکت‌ها اظهار داشت: متأسفانه عطش سودآوری هم‌چون بخش خصوصی در مجموعه شرکت‌های تابعه دیده نمی‌شود، به هم‌افزایی و تعامل شرکت‌های تابعه بی‌توجهی شده و هیچ‌یک از شرکت‌ها از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده نمی‌کنند.

غندالی با تأکید بر ضرورت گشایش حساب در بانک سرمایه توسط تمامی شرکت‌های تابعه، گفت: بانک سرمایه محور سرمایه‌گذاری گردش مالی شرکت‌ها باید قرار گیرد اما تعامل با دیگر بانک‌ها برای دریافت تسهیلات نیز مد نظر باشد.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: بی‌ثباتی مدیریتی این مؤسسه و شرکت‌های تابعه نیز از تنش‌های سیاسی و مدیریت دولتی حاکم بر مؤسسه نشأت می‌گیرد که این عامل خود به نوعی در عملکرد مؤسسه تأثیرگذار است.

وی با بیان درصد ترکیب سرمایه‌گذاری مؤسسه اظهار داشت: ترکیب سرمایه‌گذاری مؤسسه با مطالعه و کارشناسی انتخاب نشده و غالباً مکمل یکدیگر نیستند زیرا برخی از سرمایه‌های صندوق بابت رد دیون دولت به مؤسسه واگذار شده که این امر نیز ساماندهی خواهد شد و انتخاب سرمایه‌گذاری‌های دارای سود پایدار در دستور کار قرار دارد.

غندالی با تأکید بر این امر که تولید ثروت بر مبنای ثروت مأموریت مؤسسه است، گفت: قرار گرفتن در میان 5 صندوق برتر سرمایه‌گذاری کشور یکی از اهداف و افق آینده مؤسسه است که تحقق این امر سودآوری مطلوبی را برای فرهنگیان به ارمغان خواهد آورد.

وی با تأکید بر اینکه منابع صندوق ذخیره باید سرمایه‌گذاری شود نه هزینه، بیان داشت: استفاده از ظرفیت بزرگ حداکثری خانواده فرهنگیان، توزیع ارزش افزوده به جای سود مستقیم، تدوین سند نقشه راه بر مبنای اهداف مؤسسه، حرکت در مسیر سیاست‌های راهبردی نظام و ایجاد چرخه‌ تولید ثروت بر مبنای ثروت به عنوان ارزش‌های راهبردی مؤسسه در دست اجراست.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، آگاه‌سازی اعضا، توانمندسازی مؤسسه با اصلاح فرآیند مدیریتی، ارزش آفرینی با محاسبه سهم مالکانه‌ هر یک از اعضا را از اهداف کلان صندوق ذخیره عنوان کرد.

غندالی از ساماندهی صندوق ذخیره در قالب 6 هلدینگ خبر داد و گفت: گروه مدیریت پولی، بانک، بیمه شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، گروه صنعت و معدن، گروه شرکت‌های مرتبط با اقتصاد آموزشی، گروه ساختمان و صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، گروه انرژی (نفت و فسیلی) پتروشیمی‌، برق ( فسیلی و انرژی‌های پاک) و گروه کارگزاری‌های توزیع ارزش افزوده و کارت‌های اعتباری، هلدینگ‌های این مؤسسه هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها