امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66012
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باور کردنش سخت است؛ حتی اکنون بعد از گذشت 7 سال. انگار همین دیروز بود که ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باور کردنش سخت است؛ حتی اکنون بعد از گذشت 7 سال.

انگار همین دیروز بود که او در نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموزان مدرسه‌ای که خود ساخته بود، حضور یافته بود و دانش‌آموزان دست از سرش بر نمی‌داشتند و هر کسی دوست داشت، غرفه خود را زودتر از دیگری معرفی کند.

انگار همین دیروز بود که خبر فوتش، همه را به ماتم کشاند؛ بچه‌های مدرسه، نبودش را باور نداشتند و در تمام مدارسی که ساخته بود، پرچم‌های سیاه برافراشته شد.
 


 

آنچه بیشتر، بچه‌ها را غمگین ساخته بود، نحوه مرگ پدر مهربانشان بود؛ هنوز باور نداشتند که کسی او را به قتل رسانده است. 
 


 

غلامرضا مردانی آذر در طول زندگی، 30 مدرسه ساخته بود و 12 هزار دانش‌آموز در آنها درس می‌خوانند؛ دانش‌آموزانی که چهره سازنده مدرسه را به خوبی به خاطر دارند چراکه او در هر مدرسه اتاقی را به نام اتاق مؤسس ساخته بود و برای دانش‌آموزان تمام مدارسش وقت می‌گذاشت و سعی می‌کرد، مشکلات آنها را حل کند.

مردانی آذر در تیر‌ ماه 1305 در شهرستان تبریز متولد شد؛ وی‌ حدود 30 ساختمان آموزشی با صرف هزینه‌ای حدود 30 میلیارد تومان احداث کرد؛ مردانی‌آذر به همراه دو برادر دیگر خود اقدام به مدرسه‌سازی می‌کرد که مدارس دخترانه را به اسم مادر خود زهرا و مدارس پسرانه را به اسم پدر خود محمد نامگذاری می‌کرد. 

18 آذر ماه 1385، مردانی آذر در دفتر کار خود در تهران بر اثر خفگی به قتل رسید؛ چندی بعد راز قتل وی برملا شد‌ و مشخص شد منشی خیّر مدرسه‌ساز با انگیزه سرقت چک و اوراق مشارکت، سه قاتل را برای کشتن او اجیر کرده بود.

در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز آذربایجانی‌های مقیم تهران که شب گذشته در محل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور برگزار شد، برادر مردانی آذر حضور یافت و گفت: از سال 1374، ما سه برادر تصمیم گرفتیم، بخشی از مالمان را در کار خیر هزینه کنیم؛ بنده گفتم بیمارستان قلب بسازیم اما برادر مرحومم به مدرسه‌سازی اشاره کرد و ما را به احداث مدرسه ترغیب کرد.

وی ادامه داد: اول به زاهدان رفتیم و بعد به تهران آمدیم و سپس در استان آذربایجان شرقی مدرسه و چند خوابگاه دانش‌آموزی ساختیم.

مردانی آذر اضافه کرد: تا زمانی که خداوند عمر دهد، به مدرسه‌سازی ادامه خواهیم داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار