امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66023
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک عباس رجایی ظهر امروز در مراسم روز درختکاری افزود: از بین رفتن تالاب میقان گرم شدن هوا، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک عباس رجایی ظهر امروز در مراسم روز درختکاری افزود: از بین رفتن تالاب میقان گرم شدن هوا، خشک شدن مراتع و افزایش ریزگردها را در پی خواهد داشت.

وی ابراز داشت: رسیدگی و رفع مشکلات تالاب میقان از حیاتی‌ترین مسایل استان می‌باشد و در صورت کوتاهی در این مهم فاجعه زیست محیطی دریاچه ارومیه در این استان نیز رخ خواهد داد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در راستای کاهش آلودگی هوای شهر اراک سوخت نیروگاه از مازوت به گاز تغییر کرده است که این امر از میزان آلایندگی این مرکز کاسته است.

وی عنوان کرد: در راستای کاهش تبادل حرارتی نیروگاه نیز طرح درختکاری در شعاع 5 کیلومتری این مرکزی در اسرع وقت صورت خواهد پذیرفت.

رجایی ادامه داد: میزان آلودگی کارخانه آلومینیوم نیز در یک سال آینده با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد.

وی در ادامه خواستار احداث باغ گیاه شناسی معتبر و احداث دو واحد گلخانه فوق مدرن را در استان مرکزی شد.

این مسئول با اشاره به قانون هوای پاک خاطر نشان کرد: در صورت تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی پیگیری هوای پاک بر عهده سازمان محیط زیست خواهد بود، همچنین افزایش سرانه فضای سبز به 30 متر مربع و پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی در صورت نقض قانون از دیگر اهداف این قانون می باشد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بر لزوم ارزیابی زیست محیطی تمام پروژه‌های بزرگ از قبیل بزرگراه‌ها، آزاد راه‌ها، کارخانه‌ها و... قبل از شروع آن تاکید کرد.

وی بیان کرد: طبیعت پیرامون ما به ‌عنوان ثروتی ملی و نعمتی بی‌مانند به شدت نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت همه اقشار مردم در حفظ و حراست از جنگل‌ها، مراتع، منابع آب و خاک کشور است.

رجایی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی و نهادینه ‌سازی استفاده درست از منابع طبیعی از مهم‌ترین اهداف هفته درختکاری است که باید مورد توجه همه شهروندان قرار گیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی از آب، خاک، هوا و پوشش گیاهی به عنوان منابع طبیعی برای حیات موجودات زنده روی کره زمین نام برد و افزود: زمین تنها کره مسکونی موجودات است که به دلیل داشتن منابع طبیعی، حیات در آن جاری و ساری است.
انتهای پیام/87001/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها