امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66024
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نفل از وزارت بهداشت، رسول دیناروند گفت: البته حمایت از اقتصاد مقاومتی در دارو منوط به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نفل از وزارت بهداشت، رسول دیناروند گفت: البته حمایت از اقتصاد مقاومتی در دارو منوط به فرهنگسازی بین پزشکان و مردم برای تجویز و مصرف داروی ایرانی است، زیرا هر چقدر هم برای تولید دارو در داخل تلاش کنیم و قیمت داروهای داخلی از مشابه خارجی اش کاهش یابد ولی پزشکان و مردم به آن اعتماد نکنند، کاری پیش نمی‌رود.

وی ادامه داد: بنابراین یکی از روش‌های عمل به سیاستهای اقتصاد مقاومتی، ایجاد فرهنگ مصرف کالای ایرانی توسط ایرانی‌هاست.

رئیس سازمان غذا و دارو بیان داشت: باید بپذیریم داروهای ایرانی از قیمت کمتری نسبت به داروهای خارجی برخوردار است و دسترسی به آنها بسیار ساده‌تر از داروی خارجی است، کیفیت لازم را نیز دارند و باید داروسازان را تشویق کنیم که داروی با کیفیت تر تولید کنند.

دیناورند گفت: یکی از محورهای نشست داروسازان با وزیر بهداشت بحث اقتصاد مقاومتی خواهد بود ولی اساساً همه دست اندرکاران دارو، تولیدکنندگان مواد اولیه دارویی و شرکتهای داروسازی  نظراتشان را در این نشست در خصوص همه جوانب و مسائل دارویی مطرح خواهند کرد.

وی اظهار داشت: وزیر بهداشت نیز در این نشست سیاستهایی که وزارت بهداشت برای حمایت از تولید دارو دارد و همچنین برخی مسائل اجرایی این عرصه را در سال 93 مطرح می کند.

وی با اشاره به اهمیت امنیت درمان در سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: هرگونه سیاستگذاری و سرمایه گذاری برای توسعه مراقبت های اولیه و بهداشت خوب است چون پیشگیری از بیماری بسیار مهم است، اما در هر حال باید بپذیریم که بیماری ها وجود دارند و باید کاری کنیم که آسایش مردم در عرصه درمان فراهم شود که یکی از راهکارهای آن ایجاد دسترسی آسان به داروهای ارزان قیمت است.

دیناروند خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهای آسایش مردم برای درمان این است که دارو به هنگام نیاز بیمار در دسترس باشد و قیمت آن مناسب باشد و به گونه‌ای باشد که بیمار توان پرداخت آن را داشته باشد و از این جهت مورد حمایت قرار گیرد.

وی افزود: حمایت وزارت بهداشت از تولید دارو فقط تکیه بر جنبه اقتصادی آن که شامل سطح فناوری دارو، توسعه اشتغال در جامعه، کاهش قیمت‌ها و در دسترس بودن دارو می‌شود نیست، بلکه در این سیاستها به آسایش و آرامش مردم هم توجه داریم.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: آنچه در سیاست های اقتصاد مقاومتی هم به آن اشاره و تأکید شده است بحث امنیت و آسایش مردم در درمان است که دارو بخش مهمی از آن است و دسترسی به دارو نباید در تحولات و طوفان ها مورد خدشه قرار گیرد.

نشست تولید کنندگان مواد اولیه دارویی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با موضوع اقتصاد مقاومتی شنبه صبح 17 اسفند در انستیتو پاستور ایران برگزار می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار