امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6604
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مستقر در ستاد انتخابات کشور پرویز کاظمی وزیر اول رفاه دولت احمدی‌نژاد در بدو ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مستقر در ستاد انتخابات کشور پرویز کاظمی وزیر اول رفاه دولت احمدی‌نژاد در بدو ورود به ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، هدف از حضور خود در صحنه انتخابات را نیاز به رقم خوردن یک تحول در مدیریت کشور عنوان کرد.
وی بحث مدیریت در کشور را مهم و ضروری دانست و گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه به مدیریت در برخی نقاط دچار مشکلاتی شدیم و اکنون در جایگاهی هستیم که با این منابع و امکانات موجود در کشور هم جوانان تحصیل‌کرده به خارج از کشور می‌روند و هم از امکانات داخل کشور بخوبی استفاده نمی‌کنیم و مردم هم در معیشت با سختی مواجه می‌شوند.
کاظمی مدیریت صحیح را عاملی برای پیشرفت کشور در عرصه داخلی و بین‌المللی توصیف کرد و گفت: به صورت مستقل به صحنه آمده‌ام.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آرامش در زمینه‌های مختلف و تلاش را از جمله مسائل مهم برشمرد و گفت: به کار گرفتن این دو مقوله باعث تحقق یک نتیجه مطلوب می‌شود.
وی با بیان اینکه بنا دارم که در صحنه حضور داشته باشم، اظهار داشت: اما اگر این رقم بخورد که اقبال به سمت برخی از دوستان برود ما همه باید به این سمت برویم که کشور پیشرفت کرده و رونق بگیرد.
کاظمی تاکید کرد: مطلقا احمدی‌نژاد در کابینه وی جایی ندارد.
کاظمی با تاکید بر اینکه در کشور باید مدیریت بله قربان را حذف کنیم از تصمیمات روزمره انتقاد و این موضوع را آفتی برای کشور توصیف کرد.
وزیر رفاه دولت نهم همچنین با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود تصور من این بود که می‌توان مشکلات را برطرف کرد، گفت: در حال حاضر شورای نگهبان چارچوبی قرار داده که بر اساس آن انتخاب خود را انجام می‌دهد، تصریح کرد: امیدوارم شرایط تحقق حماسه سیاسی که با ریسک به وجود می‌آید اجازه داده شود که بنده هم حضور پیدا کنم.
کاظمی همچنین در پاسخ به این سوال که در صورت عدم تائید صلاحیت چه خواهید کرد، اظهار داشت: تمکین می‌کنم.
وی همچنین در نشست خبری خود با خبرنگاران مستقر در وزارت کشور  با اشاره به اینکه امروز و روزهای گذشته ایام بسیار مهمی بوده است گفت: لازم است که ما به این نکته توجه کنیم که آینده کشور در چنین روزهایی رقم خواهد خورد و کسانی که برای خود تفکر و همچنین سابقه اجرایی دارند و می‌توانند برای جمهوری اسلامی اقداماتی انجام دهند برای خدمت به کشور وارد عرصه شوند.
کاظمی در ادامه نشست خود با اشاره به برنامه‌ها و اهداف خود از حضور در انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از مشکلات مهم ما بحث مدیریت بله قربان‌گوست که باید این تفکر از جامعه برچیده شود تا ما بتوانیم رشد داشته باشیم. اگر مدیران اقتصادی، صنعتی و فرهنگی ما بدانند که فضایی برای اظهار‌نظر وجود ندارد ما دچار یک حالت رخوت و سکون خواهیم شد.
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت به کارگیری عقل و خرد به جای شعار ادامه داد: ما شعارهای مختلفی را می‌دهیم. می‌خواهیم که در راس کشورهای منطقه باشیم و در عین حال 5/2 شغل داشته باشیم اما هم‌اکنون میزان تورم در کشور ما 5/31 درصد است و همین مسئله نشاندهنده این است که ما از شاخص‌های اصلی فاصله گرفته‌ایم. کاظمی با اشاره به ضرورت حاکم شدن تفکر و اندیشه و همچنین ایجاد آرامش در زمین‌های مختلف گفت: ما هم‌اکنون در بازار کسب و کار نیازمند آرامش هستیم چرا که به طور مثال در سال گذشته بانک مرکزی برای مصارف ارزی نزدیک به 15 بخشنامه مختلف صادر کرد که همین مسئله سبب سردرگمی در کسانی است که قصد تصمیم‌گیری دارند.
وی با اشاره به ضرورت توجه و ادبیات مناسب گفت: ما کشوری هستیم که ادعا می‌کنیم جمهوری اسلامی هستیم و از همین رو باید ادبیات این نظام نیز در شان جمهوری اسلامی ایران باشد. متاسفانه ما شاهد هستیم که یک مقدار نسبت به این ادبیات در داخل بی‌توجهی شده است.
همچنین کاظمی با اشاره به ضرورت توجه به نسل‌های گوناگون از سوی دولت گفت: به نظر من دولتمردان باید اقدامات خود را در معرض نقد رسانه‌ها، کارشناسان و مدیران قرار دهند تا ما بتوانیم به اهداف خود برسیم.
همچنین کاظمی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه به بحث رشد جمعیتی در داخل کشور گفت: هم‌اکنون تعداد خانواده‌های تک‌فرزندی به 7 درصد کل خانواده‌ها رسیده است و ما باید برای توجه به این مسئله یک راهکار جدی بیندیشیم.
در ادامه نشست خبری کاظمی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا با چنین شرایط اقتصادی می‌توان انتظار داشتن فرزندان بیشتر را از جوانان داشت گفت: همانگونه که من پیش از این گفتم ایجاد یک اقتصاد قوی می‌تواند زمینه حل بسیاری از مشکلات را فراهم کند به عنوان مثال در حوزه اشتغال ما نمی‌توانیم از جوانانی که فاقد شغل هستند انتظار ایجاد خانواده را داشته باشیم.
همچنین کاظمی در پاسخ به سوال دیگری درباره نقاط ضعف و قوت دولت فعلی گفت: به نظر من امیدها و آرزوهایی که دولت با آنها بر سر کار آمد مهمترین نقاط قوت این دولت است که از جمله آنها می‌توان به عدالت اشاره کرد اما ما به تدریج متوجه شدیم که با پیگیری این مسیر نخواهیم توانست به این وعده‌ها عمل کنیم و به همین دلیل من مهمترین نقطه ضعف دولت را عمل نکردن به این وعده‌ها می‌دانم.
همچنین کاظمی تاکید کرد: در حوزه تلاش و فعالیت دولت ما باید به خروجی این تلاش‌ها توجه کنیم.
کاظمی در پایان ابراز امیدواری کرد که بتواند در این نشست خبری پاسخگوی سایر سوالات خبرنگاران باشد.
انتهای پیام /  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها