امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66040
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 111
«محمود الهباش»، وزیر اوقاف و امور دینی تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله با ...

«محمود الهباش»، وزیر اوقاف و امور دینی تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله با بیان اینکه «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در مذاکرات سازش در معرض فشارهای شدید اسرائیلی‌-‌آمریکایی قرار دارد، گفت: واشنگتن و تل‌اویو از عباس خواسته‌اند تا دیدگاه‌ها و چارچوب اسرائیلی‌-‌آمریکایی طرح سازش را بپذیرد.

الهباش افزود: ابو مازن همچنان به اصول و مبادی فلسطینی پایبند است و ممکن نیست، راه حلی را بپذیرد که حقوق ملی فلسطینیان را نادیده بگیرد و ما با هیچ یک از دیکته‌های اسرائیلی موافقت نخواهیم کرد.

وزیر اوقاف و امور مذهبی تشکیلات تصریح کرد: در این شک نیست که آمریکا از اسرائیل حمایت مطلق به عمل می‌آورد، اما در مقابل نیز ما دارای دیدگاه و موضع خود هستیم و به کسی اجازه نمی‌دهیم که خواسته‌های خود را بر ما تحمیل کند.

وی درباره اوضاع جاری در قدس اشغالی نیز گفت: اوضاع در قدس بسیار سخت و خطرناک است و اسرائیل به سرعت روند یهودی سازی شهر قدس و مسجد الاقصی را دنبال می‌کند و در این راه به تمام راه‌ها و ابزارها متوسل می‌شود.

در این‌باره الهباش خواستار اتخاذ گام‌ها و تدابیر عملی برای مقابله با این سیاست‌ها از سوی تمام مسلمانان جهان شد و این اقدامات را فرضیه‌ای دینی و مذهبی و حمایت سیاسی و اقتصادی از این شهر و فلسطینیان ساکن در آن که در برابر اشغالگران ایستادگی کرده‌اند، دانست.

وی حمایت سیاسی از قدس را فرستادن نامه‌هایی برای حمایت از ایستادگی مقاومت فلسطینیان این شهر و دیگری برای اسرائیل برشمرد تا نشان دهیم که این شهر، شهری متروکه و. به حال خود رها شده نیست و نه تنها خط قرمز فلسطینیان که خطر قرمز تمام مسلمانان به شمار می‌آید.

الهباش تاکید کرد که این اقدام سهم بسزایی در حمایت از قدس اشغالی و مناطق مختلف آن از بعد اقتصادی نیز به شمار می‌آید، چراکه 80 درصد فلسطینیان ساکن قدس اشغالی زیر خط فقر به سر می‌برند.

وی همچنین بر ضرورت مقابله با توطئه‌های اشغالگران اسرائیلی برای منزوی کردن قدس و جدا کردن آن از مناطق دیگر تاکید و از موضع الازهر در محکومیت اهانت به مسجد الاقصی و هتک حرمت آن قدردانی کرد.

الهباش درباره سفر خود به عربستان نیز گفت که هدف از این سفر رساندن نامه محمود عباس به پادشاه سعودی درباره اوضاع جاری در قدس و جدیدترین تحولات روند سیاسی و مواضع فلسطینی در قبال مذاکرات سازش و تبادل نظر در این امور و مسائل مشترک بود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها