امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66043
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «اوزدیلی» امروز در مطلبی اعلام کرد که ازبکستان خواستار حل هرچه سریعتر قضیه اوکراین از طریق ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «اوزدیلی» امروز در مطلبی اعلام کرد که ازبکستان خواستار حل هرچه سریعتر قضیه اوکراین از طریق گفت‌وگو شد.

به گفته این منبع، وزارت امور خارجه ازبکستان، رویدادهای اخیر در اوکراین را به شدت محکوم و اعلام کرد که این رویدادها می‌تواند عواقب بدتری داشته و تهدیدی واقعی برای حکومت و تمامیت ارضی این کشور باشد.

این منبع در ادامه تصریح کرد، بدون شک این حوادث می‌تواند برای جمهوری‌های دیگر از جمله ازبکستان تأثیرگذار باشد.

در این بیانیه همچنین آمده است که ازبکستان برای حل و فصل وضعیت قبل از همه استفاده نکردن از گزینه‌های نظامی و استفاده از ابزارهای سیاسی و راه‌های مسالمت آمیز، مذاکرات براساس قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد آماده است.

در پایان این بیانیه آمده است که ازبکستان خواهان حل هرچه سریعتر بحران اوکراین از طریق مذاکره و گفت‌وگو است.

این درحالی است که اعضای دائمی سازمان پیمان امنیت جمعی امروز صبح در جلسه‌ای در مقر این سازمان در مسکو، آخرین تحولات اوکراین و احتمال سرایت دامنه ناامنی‌ها به منطقه آسیای مرکزی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

«ولادیمیر زین‌الدین‌اف» سخنگوی این سازمان به رسانه‌ها گفت: این جلسه به ریاست «نیکلای بوردیوژا» دبیرکل این نهاد برگزار و در آن پیشنهاداتی در زمینه جلوگیری از تشدید بحران و گسترش بی‌ثباتی‌ها از قلمرو اوکراین به کشورهای هم‌مرز و منطقه سازمان امنیت جمعی بررسی شد.

کشورهای عضو توافق کردند، هر کدام گزارشات میدانی خود از تحولات اوکراین را در اختیار یکدیگر قرار داده تا در جلسات بعدی در خصوص آخرین وضعیت و احتمال توسعه دامنه تحولات بحث و تبادل نظر کنند.

روز گذشته نیز رئیس‌جمهور قزاقستان با اظهار نگرانی از تشدید تحولات سیاسی در اوکراین اعلام کرد وضعیت اوکراین به طور مستقیم بر کشورهای همسود تأثیر منفی می‌گذارد.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها