امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66053
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «العربیه»، شورای وزیران قطر در واکنش به اقدام عربستان، بحرین و امارات در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «العربیه»، شورای وزیران قطر در واکنش به اقدام عربستان، بحرین و امارات در فراخواندن سفرایشان از دوحه تأکید کرد که این اقدام هیچ ربطی به منافع مردم کشورهای حاشیه خلیج فارس ندارد و به موضوعاتی خارج از شورای همکاری خلیج فارس مربوط است.

قطر همچنین نسبت به این اقدام ابراز شگفتی و تأسف کرده و افزود که سفرایش را از ریاض، منامه و ابوظبی فرا نمی‌خواند.

در حالی که روز گذشته روزنامه «العرب» از اختلاف شدید امیر فعلی قطر با پدرش و نارضایتی شیخ حمد از امتیازهایی که شیخ تمیم به عربستان داده پرده برداشته بود، امروز ریاض، منامه و امارات اعلام کردند که به دلیل عدم تعهد دوحه به مسئولیت‌های خود در قبال کشورهای حاشیه خلیج فارس سفرای خود را از دوحه فراخوانده‌اند.

مصر نیز با تأکید بر اینکه این اقدام در پی دخالت‌های قطر در امور کشورهای منطقه صورت گرفته تأکید کرد که سفیر این کشور در قطر از ماه فوریه به قاهره بازگشته است.

پارلمان کویت نیز در واکنش به این اقدام تأکید کرد که با نگرانی شدید این مسأله را پیگیری می‌کند.

روز گذشته کویت میزبان نشست شورای همکاری خلیج فارس بود و قرار بود تصمیماتی درباره اقدامات اخیر قطر در منطقه در این نشست اتخاذ شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار